Mecze eliminacji Euro 2020 w Polsacie Sport i TVP Sport

Piłka reprezentacyjna wraca do gry! Przez najbliższe dni czekają nas mecze dwóch pierwszych kolejek eliminacji Euro 2020.

Zaczynamy już jutro o 16:00 spotkaniem Kazachstanu ze Szkocją. Zapowiada się ono na bardzo wyrównane szczególnie biorąc pod uwagę, że w Kazachstanie gra się bardzo ciężko. Niemniej jednak w tej grupie faworytami są Belgowie i Rosjanie, a jeżeli któraś z tych drużyn chce im zagrozić to musi dobrze zacząć te eliminacje. O 20:40 dojdzie do bezpośredniego starcia wyżej wspomnianych zespołów. Zostanie ono rozegrane w Brukseli, co daje dodatkową przewagę ekipie Roberto Martineza. Równolegle będzie się toczyć pojedynek w grupie C- Holandia podejmie Białoruś. Podopieczni Ronalda Koemana chcą jak najszybciej wymazać z pamięci brak kwalfikacji do Mundialu, a na pewno pomoże w tym przekonujące zwycięstwo na początku eliminacji.

Najważniejszy mecz jutrzejszego dnia rozpocznie się również o 20:40- Austria podejmie reprezentację Polski! Już na samym początku przyjdzie nam się zmierzyć z najtrudniejszym rywalem w naszej grupie i w dodatku na jego terenie. Forma naszego zespołu jest niewiadomą, ale bez wątpienia to starcie jest bardzo ważne w kontekście dalszej rywalizacji w grupie. Poza tym pod wodzą Jerzego Brzęczka Biało-Czerwoni jeszcze nie wygrali, więc najwyższy czas, aby siódmy mecz selekcjonera zakończył się zwycięstwem. Ciężko wskazać faworyta, ale my wierzymy, że to nasza reprezentacja zdobędzie 3. punkty. To pozwoliłoby dobrze wejść w te eliminacje i pokazać, kto dyktuje warunki w grupie G, w której oprócz naszego meczu zostanie także rozegrane spotkanie Macedonii z Łotwą, a dzień później będziemy mogli zobaczyć z odtworzenia w akcji drużyny Izraela i Słowenii.

W piątkowe popołudnie również z odtworzenia będą transmitowane spotkania grupy E: SłowacjaWęgry i ChorwacjaAzerbejdżan. Ich faworytami są gospodarze. O 20:40 czekają nas trzy starcia. W grupie A. Anglicy podejmą Czechów. Wydaje się, że obie te drużyny mają największe szanse na zajęcie miejsc 1. i 2. Jutro każdy inny wynik niż zwycięstwo „Synów Albionu” będzie zaskoczeniem. Równolegle w grupie B. Portugalia zagra z Ukrainą. Do kadry Mistrzów Europy wraca Cristiano Ronaldo, co czyni ich zdecydowanymi faworytami. W grupie H. Mołdawia podejmie Francję. Mistrzowie Świata nie powinni mieć problemów z zainkasowaniem 3. „oczek” i dobrym rozpoczęciem eliminacji. O 23:00 z odtworzenia będzie można zobaczyć pojedynek Bułgarii z Czarnogórą, w którym ciężko wskazać drużynę, która powinna odnieść zwycięstwo.

W sobotę o godzinie 15. w grupie D. Gruzja podejmie Szwajcarię. Gospodarze potrafią wykorzystać atut własnego boiska, ale mimo tego doświadczeni „Helweci” powinni zdobyć komplet punktów na początek eliminacji. O 18:00 w meczu tej samej grupy zagrają Gibraltar i Irlandia. Wyspiarze mają doskonałą okazję, żeby odnieść wysokie zwycięstwo i podbudować się przed następnymi starciami. O tej samej porze rozpocznie się mecz grupy G. Szwecja- Rumunia. Ćwierćfinaliści zeszłorocznego Mundialu są faworytami. O 20:40 zostaną rozegrane spotkania grup F i J. W starciach Hiszpanii z Norwegią i Włochów z Finlandią gospodarze powinni rozbić swoich rywali i umocnić na prowadzeniu w swojej grupie. Grecja z kolei wyjedzie do Liechtensteinu i ten wyjazd zapowiada się dla gości przyjemnie.

W niedzielę zaczną się zmagania drugiej kolejki eliminacji Euro 2020. O 15:00 w ramach grupy E Walia zagra ze Słowacją. Wyspiarze z pewnością liczą na to, że pomimo nie najlepszej dyspozycji w tym sezonie Gareth Bale poprowadzi ich do ważnego triumfu. O godzinie 18. w meczu naszej grupy Izrael podejmie Austrię i mamy nadzieje, że goście przystąpią do tego starcia z zerowym dorobkiem punktowym po porażce z naszym zespołem, który o tego dnia o 20:45 zagra na Stadionie Narodowym z Łotwą. Ten pojedynek musimy wygrać, ale trzeba do niego podejść maksymalnie skoncentrowanym mając na uwadze choćby spotkanie z Armenią w eliminacjach do zeszłorocznego Mundialu. Liczymy na kilka bramek i pewne zwycięstwo naszej reprezentacji. Równolegle toczyło się bedzie starcie grupy G pomiędzy Cyprem a Belgią. Goście nie powinni mieć problemów z wywiezieniem pewnych trzech punktów.

Niedzielny hit to z pewnością spotkanie Holandii z Niemcami. Gospodarze w październiku zeszłego roku pokonali w ramach Ligi Narodów zespół Joachima Loewa 3-0, co daje im przewagę psychologiczną przed tym starciem. Jeśli jutro pokonają Białoruś, to może im to dać pozytywnego „kopa” przed niedzielną potyczką. Niemcy dzisiaj grali towarzysko z Serbią i zremisowali ten mecz 1-1, spisując się słabo. Niemniej jednak to dalej dobra drużyna, która potrafi mobilizować się na ważne spotkania. Na koniec dnia o godzinie 23. z odtworzenia transmisja pojedynku Kazachstanu z Rosją.

W nocy z niedzieli na poniedziałek będzie można zobaczyć premiery starć Słowenii z Macedonią, Węgier z Chorwacją i Irlandii Północnej z Białorusią. W każdym z nich łatwo można wskazać faworyta, a kibice polskiej reprezentacji będą szczególnie przyglądać się pierwszemu. O 18:00 czeka nas mecz grupy H-Turcja- Mołdawia. Gospodarze mają zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo, ale na pewno nie mogą zlekceważyć niżej notowanego rywala. O 20:40 będą rozgrywane spotkania grup A,B i H. Francja zagra u siebie z Islandią i powinna sobie poradzić, choć trzeba wziąć pod uwagę to, że goście spisują się coraz lepiej i bez wątpienia trzeba się z nimi liczyć. Portugalia z kolei zmierzy się z Serbią i z pewnością przed nią trudniejsze zadanie niż w pierwszej kolejce, ale w dalszym ciągu to ona jest faworytem. Ciekawie zapowiada się również pojedynek Czarnogóry z Anglią. Na stadionie w Podgoricy zawsze panuje gorąca atmosfera, która z pewnością da się we znaki drużynie Garetha Southgate’a.

We wtorek o 18:00 w grupie J Armenia zagra z Finlandią i choć spotkanie zapowiada się bardzo wyrównanie, to jednak większe szanse na zwycięstwo ma zespół ze Skandynawii. O 20:40 do gry wejdą przedstawiciele grup D, F oraz J. Najciekawiej zapowiada się spotkanie Szwajcarii z Danią i w tym przypadku czynnikiem decydującym wydaje się być przewaga własnego boiska „Helwetów”, ale goście również mają swoje argumenty, żeby powalczyć na obcym terenie. Równolegle Norwegia podejmie Szwecja i można powiedzieć, że będzie to bitwa o Skandynawię. Wydaje się, że większe szanse na wyjście z niej zwycięsko mają podopieczni Janne Anderssona. Jeżeli chodzi o mecz WłochyLiechtenstein, to tutaj można się spodziewać łatwej przeprawy zespołu Cesare Prandellego.

CZWARTEK – 21 MARCA 2019

15:50 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa I: KAZACHSTAN – SZKOCJA na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Mariusz Hawryszczuk

20:35 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa G: AUSTRIA – POLSKA na żywo
TVP Sport HDPolsat Sport HDsport.tvp.plIpla
Komentarz w TVP: Jacek Laskowski – Robert Podoliński (z Wiednia)
Komentarz w Polsacie Sport: Mateusz Borek – Artur Wichniarek (z Wiednia)


20:35 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa C: HOLANDIA – BIAŁORUŚ na żywo
Ipla
Komentarz: Tomasz Włodarczyk – Jacek Ziober

20:35 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa I: BELGIA – ROSJA na żywo
Ipla
Komentarz: Piotr Przybysz – Piotr Koźmiński

23:00 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa G: MACEDONIA – ŁOTWA 
Ipla
Komentarz: Marcin Lepa

PIĄTEK – 22 MARCA 2019

09:00 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa G: IZRAEL – SŁOWENIA 
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Robert Zieliński 

12:00 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa E: SŁOWACJA – WĘGRY 
Ipla
Komentarz: Grzegorz Michalewski

14:00 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa E: CHORWACJA – AZERBEJDŻAN 
Ipla
Komentarz: Grzegorz Milko

20:35 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa A: ANGLIA – CZECHY na żywo
Polsat Sport HDTVP Sport HDIplasport.tvp.pl
Komentarz w Polsacie Sport: Marcin Feddek – Andrzej Strejlau

20:35 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa B: PORTUGALIA – UKRAINA na żywo
Ipla
Komentarz: Mariusz Hawryszczuk – Paweł Golański

20:35 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa H: MOŁDAWIA – FRANCJA na żywo
Ipla
Komentarz: Tomasz Smokowski – Jacek Ziober

23:00 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa A: BUŁGARIA – CZARNOGÓRA 
Ipla
Komentarz: Paweł Ślęzak

SOBOTA – 23 MARCA 2019

14:50 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa D: GRUZJA – SZWAJCARIA na żywo
Ipla

17:50 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa F: SZWECJA – RUMUNIA na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:50 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa D: GIBRALTAR – IRLANDIA na żywo
Ipla

20:35 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa F: HISZPANIA – NORWEGIA na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:35
 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa J: LIECHTENSTEIN – GRECJA na żywo
Ipla

20:35
 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa J: WŁOCHY – FINLANDIA na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 24 MARCA 2019

02:30 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa F: MALTA – WYSPY OWCZE 
Ipla

14:50 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 2. kolejka, grupa E: WALIA – SŁOWACJA na żywo
Ipla

17:50 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 2. kolejka, grupa G: IZRAEL – AUSTRIA na żywo
Ipla

20:35 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 2. kolejka, grupa G: POLSKA – ŁOTWA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plPolsat Sport HDIpla

20:35 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 2. kolejka, grupa I: CYPR – BELGIA na żywo
Ipla

20:35 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 2. kolejka, grupa C: HOLANDIA – NIEMCY na żywo
Ipla
|
23:00 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 2. kolejka, grupa I: KAZACHSTAN – ROSJA 
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 25 MARCA 2019

00:30 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 2. kolejka, grupa G: SŁOWENIA – MACEDONIA 
Ipla

01:00 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 2. kolejka, grupa E: WĘGRY – CHORWACJA 
Ipla

06:00 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 2. kolejka, grupa C: IRLANDIA PÓŁNOCNA – BIAŁORUŚ 
Polsat Sport HDIpla

17:50 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 2. kolejka, grupa H: TURCJA – MOŁDAWIA na żywo
Ipla

20:35 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 2. kolejka, grupa H: FRANCJA – ISLANDIA na żywo
Polsat Sport HDTVP Sport HDIplasport.tvp.pl

20:35 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa B: PORTUGALIA – SERBIA na żywo
Ipla

20:35 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 2. kolejka, grupa A: CZARNOGÓRA – ANGLIA na żywo
Ipla

WTOREK – 26 MARCA 2019

17:50 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 2. kolejka, grupa J: ARMENIA – FINLANDIA na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:35 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 2. kolejka, grupa D: SZWAJCARIA – DANIA na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:35 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 1. kolejka, grupa F: NORWEGIA – SZWECJA na żywo
Ipla

20:35 
Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 2. kolejka, grupa J: WŁOCHY – LIECHTENSTEIN na żywo
Ipla

23:00 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – 2. kolejka, grupa F: MALTA – HISZPANIA 
Ipla