Mecze Ligi NBA poza USA w Canal+ Sport i TSG FM

Pomiędzy 15 a 18 stycznia zapraszamy państwa na 4 spotkania NBA, które będą państwo mogli zobaczyć na Canal+Sport. Najpierw 15 stycznia o godzinie 21.00 Milwaukee Bucks zmierzy się z ekipą New York Knicks. Dwa dni później o godzinie 2.00, Oklahoma City Thunder podejmie Golden State Warriors a 18 stycznia będą Państwo mogli zobaczyć mecze Houston Rockets ze wspomnianą już drużyną Golden State Warriors oraz Toronto Raptors z New Orleans Pelicans kolejno o 2.00 i 21.30.

MILWAUKEE BUCKS – NEW YORK KNICKS
New York Knicks oraz Milwaukee Bucks zmierzą się ze sobą w londyńskiej hali O2 Arena z okazji spotkań ligi NBA poza USA. Będzie to trzecie spotkanie tych ekip w tym sezonie. Dwa pierwsze wygrało Milwaukee, 117-113 w pierwszym meczu oraz 95-82 w drugim. To nie jeden przykład na to, że to właśnie drużyna grająca w Londynie jako gospodarz jest faworytem. W bilansie spotkań jest miażdżąca przewaga. Knicks mają 5-35, natomiast Bucks 20-19. Następnym przykładem jest gra zespołowa i w obronie. Bucks są na ósmym miejscu pod względem asyst (23.2 APG) i na siódmym pod względem najmniejszej ilości straconych punktów na mecz (97.7 PPG). Natomiast Knicks są na 16. miejscu, jeżeli mowa o asystach (21.1 APG) oraz tracą średnio 101.9 PPG, co jest 29 wynikiem, czyli drugim najgorszym. 

OKLAHOMA CITY THUNDER – GOLDEN STATE WARRIORS
W nocy z piątku na sobotę w NBA zobaczymy bardzo ciekawe starcie Oklahomy City Thunder z Golden State Warriors. Gospodarzom cały czas „odbija się czkawka” złego początku sezonu i próbują awansować do najlepszej 8 Konferencji Zachodniej. Z kolei gościom wiedzie się wyśmienicie i są najlepszą drużyną w całych rozgrywkach NBA, przegrywając dotychczas tylko 5 spotkań. Po serii meczów na własnym parkiecie (wszystkie wygrane) lider zmierza do Oklahomy. Gospodarze we własnej hali czują się dobrze, ale może być to za mało na fantastycznie grających Warriors. Na plus dla Thunder jest wcześniej wspomniany fakt. Golden State wraca do wyjazdów i może to spowodować małe wytrącenie z rytmu. Przed serią meczów u siebie lider miał problem na wyjazdach przegrywając kilka spotkań z rzędu (dwukrotnie w LA i w Memphis). Teraz czas na wyjazd do Oklahomy, gdzie od 2008 roku Warriors wygrali tylko ostatnie starcie z listopada. Wtedy gospodarze byli bez Duranta i Westbrooka. Wyśmienita forma jaką prezentuje lider gości Curry i mocno wspomagający go Thompson może wystarczyć do wygrania po raz kolejny z Thunder. Faworytem będzie lider Konferencji Zachodniej – Golden State.

HOUSTON ROCKETS – GOLDEN STATE WARRIORS
Zapowiada się naprawdę interesujący mecz na zachodzie lidera z czwartym Houston. Rockets będą mieli okazję przerwać świetną passę ośmiu zwycięstw Warriors i wygrać po porażce z Magic na wyjeździe. Goście mają tylko cztery wyjazdowe porażki i jedną u siebie i na pewno zaliczają się do grona faworytów wygrania ligi NBA.

TORONTO RAPTORS – NEW ORLEANS PELICANS
Zajmujące trzecie miejsce na wschodzie Toronto zagra u siebie z dziewiątą drużyną zachodu z Nowego Orleanu. W ostatnich pięciu meczach bilans obu drużyn identyczny: dwa zwycięstwa i trzy porażki. Pelicans nie potrafią wygrać z Kanadyjczykami od czterech lat przegrywając sześć spotkań.

pasek2

CZWARTEK – 15 STYCZNIA 2015

21:00 NBA Global Games: MILWAUKEE BUCKS – NEW YORK KNICKS na żywo
Canal+ Sport HD
Komentarz: Wojciech Michałowicz – Waldemar Kijanowski

SOBOTA – 17 STYCZNIA 2015

02:00 Liga NBA: OKLAHOMA CITY THUNDER – GOLDEN STATE WARRIORS na żywo
Canal+ Sport HD
Komentarz: Tomasz Dryła – Hubert Radke

NIEDZIELA – 18 STYCZNIA 2015

02:00 Liga NBA: HOUSTON ROCKETS – GOLDEN STATE WARRIORS na żywo
Canal+ Sport HD

21:30 Liga NBA: TORONTO RAPTORS – NEW ORLEANS PELICANS na żywo

Canal+ Sport HDTSG FM2
Komentarz w Canal+ Sport: Wojciech Michałowicz – Waldemar Kijanowski
pasek2

Przygotowali: Daniel Kołodziejczyk, Maciej Jankowski, Michał Krzeszowski i Daniel Różański