Mecze młodzieżowych reprezentacji Polski w TVP Sport

Przed nami spotkania w wykonaniu polskich reprezentacji młodzieżowych. Drużyna U-20 zmierzy się w ramach towarzyskiego turnieju z Niemcami, a ekipa do lat 21 zagra ważne mecze w eliminacjach do mistrzostw Europy z Węgrami i San Marino. Transmisje w TVP Sport. […]

Przed nami spotkania w wykonaniu polskich reprezentacji młodzieżowych. Drużyna U-20 zmierzy się w ramach towarzyskiego turnieju z Niemcami, a ekipa do lat 21 zagra ważne mecze w eliminacjach do mistrzostw Europy z Węgrami i San Marino. Transmisje w TVP Sport.

POLSKA U-20

Piłkarze prowadzeni przez Miłosza Stępińskiego w Elite League podejmą Niemców. Na razie rozegrali oni dwa spotkania i ani jednego nie wygrali. Ich bilans to porażka z Włochami i remis z Portugalią. Wśród powołanych zawodników na ten pojedynek są m.in. Marcel Lotka z Herthy, Patryk Peda (SPAL Ferrara), a także Kacper Skibicki z Legii oraz wypożyczony do Arki Maciej Rosołek. Wśród ich rywali będą natomiast piłkarze Bayernu Monachium czy Borussii Dortmund.

POLSKA U-21

Podopieczni Macieja Stolarczyka przeciętnie rozpoczęli te eliminacje. Na początek pokonali na wyjeździe Łotwę 2:0, a następnie w Lublinie przegrali 1:2 z Izraelem. O sile tych ostatnich przekonali się także Węgrzy, którzy ulegli im 1:2 na inaugurację kwalifikacji. W drugiej kolejce ograli 4:0 San Marino. Bardzo ważne będzie zwycięstwo w tym spotkaniu. We wtorek nasi zagrają natomiast z najsłabszym San Marino i wygrana jest tu obowiązkiem. Mistrzostwa Europy U21 odbędą się w 2023 roku w Rumunii i Gruzji. Oprócz gospodarzy, którzy mają zapewniony udział w imprezie, zaprezentuje się czternaście najlepszych drużyn eliminacji. Dziewięć zespołów z pierwszych miejsc awansuje bezpośrednio, podobnie jak najlepsza reprezentacja, która zajmie drugą pozycję. Pozostali wicemistrzowie grup powalczą w barażach o ostatnie cztery bilety.

CZWARTEK 7 PAŹDZIERNIKA 2021

17:50 Turniej 8 Narodów: POLSKA – NIEMCY

Komentarz: Szymon Borczuch – Jarosław Fojut

PIĄTEK 8 PAŹDZIERNIKA 2021

19:30 Eliminacje Mistrzostw Europy U-21 – grupa B: STUDIO


19:55 Eliminacje Mistrzostw Europy U-21 – grupa B: WĘGRY ˜– POLSKA

Komentarz: Michał Zawacki – Andrzej Strejlau

WTOREK 12 PAŹDZIERNIKA 2021

16:15 Eliminacje Mistrzostw Europy U-21 – grupa B: STUDIO


16:35 Eliminacje Mistrzostw Europy U-21 – grupa B: POLSKA ˜– SAN MARINO

About Arkadiusz Kogut