Mecze o Ligę Europy i Ligę Konferencji w TVP 2 i TVP Sport

Na ostatniej prostej do udziału w tegorocznych rozgrywkach europejskich pucharów zostały dwa polskie zespoły. Legia Warszawa powalczy o Ligę Europy, natomiast Raków Częstochowa o Ligę Konferencji. SLAVIA PRAGA – LEGIA WARSZAWA Slavia Praga kwalifikacje rozpoczęła od III rundy. Z walki […]

Na ostatniej prostej do udziału w tegorocznych rozgrywkach europejskich pucharów zostały dwa polskie zespoły. Legia Warszawa powalczy o Ligę Europy, natomiast Raków Częstochowa o Ligę Konferencji.

SLAVIA PRAGA – LEGIA WARSZAWA

Slavia Praga kwalifikacje rozpoczęła od III rundy. Z walki o Ligę Mistrzów wykluczył ją jednak węgierski Ferencvaros. Legia miała znacznie dłuższą drogę, ponieważ rozegrała już łącznie 6 meczów kwalifikacyjnych. Mistrz Czech w ostatnich sezonach radzi sobie w Europie nadwyraz dobrze. W sezonie 2018/19 doszedł aż do 1/4 finału Ligi Europy, rok później zagrał w Lidze Mistrzów w słynnej już grupie z Interem, Borussią oraz Barceloną. Rok temu Slavia ponownie zameldowała się w Lidze Europy i ponownie doszła aż do 1/4 finału. Legia Warszawa niestety nie może pochwalić się podobnymi wynikami, ponieważ od czterech sezonów nie grała w Europie. Wiadomo, że w tym sezonie to się zmieni, ponieważ dzięki dodaniu trzecich rozgrywek, czyli Ligi Konferencji chociaż jeden polski zespół będzie grywał jesienią na arenie międzynarodowej.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA – GENT

Trzeba przyznać, że europejski debiut Rakowa jest naprawdę udany. Co prawda w 4 spotkaniach gracze z Częstochowy strzelili tylko jedną bramkę, to jednak cały czas zachowują czyste konto. Ekipa KAA Gent w ostatnich dwóch sezonach grywała na poziomie Ligi Europy, więc ewentualny tegoroczny udział w Lidze Konferencji jest niewątpliwym krokiem w tył. Niemniej jednak w Gandawie nastroje mogą być znacznie gorsze, ponieważ po męczących zmaganiach z łotewskim RFS Ryga kibice z pewnością nie mogą być pewni, że mecz z Rakowem będzie łatwą i przyjemną przeprawą. W Częstochowie liczą na sprawienie kolejnej niespodzianki. Gdyby Rakowowi udało się awansować do Ligi Konferencji, byłby to niewątpliwy sukces ekipy Marka Papszuna.

CZWARTEK 19 – SIERPNIA

16:55 Liga Konferencji Europy UEFA – 4. runda kwalifikacji: STUDIO na żywo

Studio: Jacek Kurowski – Marcin Żewłakow, Sebastian Mila

17:55 Liga Konferencji Europy UEFA – 4. runda kwalifikacji: RAKÓW CZĘSTOCHOWA – KAA GENT na żywo

Komentarz: Michał Zawacki – Kazimierz Węgrzyn

18:55 Liga Europy UEFA – 4. runda kwalifikacji: SLAVIA PRAGA – LEGIA WARSZAWA na żywo

Komentarz: Mateusz Borek – Robert Podoliński

About Jakub Barabasz