Wyścigi DTM na Nurburgringu na antenie Eleven Sports 2

Powracają emocje związane z niemieckim serialem wyścigowym. W ten weekend będziemy świadkami kolejnych dwóch wyścigów DTM. Tym razem areną zmagań będzie tor Nurburgring.  W kalendarzu serii DTM przyszła pora na czwartą tegoroczną rundę. Kierowcy mają już za sobą starty na […]

Powracają emocje związane z niemieckim serialem wyścigowym. W ten weekend będziemy świadkami kolejnych dwóch wyścigów DTM. Tym razem areną zmagań będzie tor Nurburgring. 

W kalendarzu serii DTM przyszła pora na czwartą tegoroczną rundę. Kierowcy mają już za sobą starty na torach Monza, Lausitzring i Zolder. Teraz czekają ich dwudniowe zawody na niemieckim obiekcie Nurburgring. Kto wybiera się do Niemiec w roli lidera zmagań? Z dorobkiem 101 punktów na czele tabeli znajduje się Kelvin van der Linde z zespołu Abt Sportsline. Kierowca z Republiki Południowej Afryki o 21 punktów wyprzedza Liama Lawsona. Pierwszą trójkę klasyfikacji generalnej uzupełnia Maximilian Gotz.

Podczas ostatniej rundy w pierwszym wyścigu triumfował Kelvin van der Linde. W drugiej odsłonie rywalizacji kierowca Audi zajął jednak dopiero ósme miejsce, a puchar za zwycięstwo powędrował do Marco Wittmanna, dla którego było to pierwsze podium w tym sezonie. Niemiec aktualnie znajduje się na czwartej pozycji w generalnej klasyfikacji. W sześciu do tej pory rozegranych wyścigach oglądaliśmy pięciu różnych zwycięzców. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał tylko lider tabeli.

Podczas ścigania na Nurburgringu zobaczymy kolejnego, już siódmego w tym sezonie producenta, który wystawi swój samochód w DTM. Będzie to Porsche. W zespole SSR Performance startować będzie Michael Ammermuller. Kto w ten weekend zapisze się na liście zwycięzców? Czy będzie to po raz trzeci Kelvin van der Linde? A może dopiszemy nazwisko szóstego triumfatora? O tym przekonamy się już w sobotę i niedziele.

 

SOBOTA – 21 SIERPNIA 2021

10:15 DTM, Nurburgring, Niemcy: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz, Michał Fiałkowski

13:15 DTM, Nurburgring, Niemcy: WYŚCIG 1 na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz, Michał Fiałkowski


NIEDZIELA – 22 SIERPNIA 2021

10:10 DTM, Nurburgring, Niemcy: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz, Michał Fiałkowski
13:15 DTM, Nurburgring, Niemcy: WYŚCIG 2 na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz, Michał Fiałkowski

About Michał Winiarczyk