Mecze o medale Ligi Narodów siatkarek w Polsacie Sport

We włoskiej Rimini czas zakończyć zmagania w tegorocznej edycji Ligi Narodów FIVB siatkarek. Decydujące mecze imprezy w czwartek (24 czerwca) i piątek (25 czerwca) w Polsacie Sport i na IPLI. Z szesnastozespołowego grona do półfinałów dotarły reprezentacje Stanów Zjednoczonych Ameryki, Brazylii, Japonii oraz Turcji. W […]

We włoskiej Rimini czas zakończyć zmagania w tegorocznej edycji Ligi Narodów FIVB siatkarek. Decydujące mecze imprezy w czwartek (24 czerwca) i piątek (25 czerwca) w Polsacie Sport i na IPLI.

Z szesnastozespołowego grona do półfinałów dotarły reprezentacje Stanów Zjednoczonych AmerykiBrazyliiJaponii oraz Turcji.

W 1/2 finału rozgrywek „Canarinhos” zmierzą się z zawodniczkami z Kraju Kwitnącej Wiśni, z którymi w fazie grupowej Ligi Narodów wygrały 3:0. W drugiej parze Amerykanki podejmą Turczynki. Spotkanie między tymi zespołami w rundzie zasadniczej rimińskiej imprezy zakończyło się wygraną USA 3:1.

Według przewidywań ekspertów jest bardzo duża, że w finale tegorocznej Ligi Narodów zobaczymy siatkarki Stanów Zjednoczonych i Brazylii, tak jak miało to miejsce w 2019 roku. Półfinał między Amerykankami a Turczynkami, to zaś rewanż za mecz finałowy imprezy pod egidą FIVB z 2018 roku. Co ciekawe, zarówno w jednej, jak i w drugiej edycji turnieju po brązowe medale sięgały Chinki, które tym razem zajęły w rywalizacji grupowej miejsce tuż za najlepszą „czwórką”. W ubiegłym roku rozegranie siatkarskiej Ligi Narodów nie było możliwe z powodu wybuchu na świecie pandemii koronawirusa.

Polki skończyły rozgrywki Ligi Narodów FIVB 2021 na 11. miejscu. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego wygrały pięć spotkań i odniosły 10 porażek.

Liga Narodów to dla siatkarek kontynuacja imprezy FIVB pod nazwą Grand Prix – turnieju rozgrywanego w latach 1997 – 2017, w których najwięcej triumfów (10) miała Brazylia.

CZWARTEK – 24 CZERWCA 2021

15:00 Liga Narodów: STUDIO na żywo
Polsat Sport HD

15:50 Liga Narodów – 1/2 finału: BRAZYLIA – JAPONIA na żywo
Polsat Sport HD

18:00 Liga Narodów: STUDIO na żywo
Polsat Sport HD

19:20 Liga Narodów – 1/2 finału: USA – TURCJA na żywo

Polsat Sport HD

21:00 Liga Narodów: STUDIO na żywo
Polsat Sport HD

PIĄTEK – 25 CZERWCA 2021

15:00 Liga Narodów: STUDIO na żywo
Polsat Sport HD

15:50 Liga Narodów – mecz o 3. miejsce: ??? – ??? na żywo
Polsat Sport HD

18:00 Liga Narodów: STUDIO na żywo
Polsat Sport HD

19:20 Liga Narodów – mecz finałowy: ??? – ??? na żywo

Polsat Sport HD

21:00 Liga Narodów: STUDIO na żywo
Polsat Sport HD

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.