Mecze Polski w eliminacjach do MŚ na sportowych antenach Polsatu

Pod koniec roku na piaszczystych boiskach w Paragwaju odbędą się Mistrzostwa Świata w beach soccerze. Od 19 lipca rozpoczynają się kwalifikacje w strefie europejskiej. Mecze reprezentacji Polski na sportowych antenach Polsatu. Do poznania kompletu uczestników brakuje tylko rozstrzygnięcia w strefie […]

Pod koniec roku na piaszczystych boiskach w Paragwaju odbędą się Mistrzostwa Świata w beach soccerze. Od 19 lipca rozpoczynają się kwalifikacje w strefie europejskiej. Mecze reprezentacji Polski na sportowych antenach Polsatu.

Do poznania kompletu uczestników brakuje tylko rozstrzygnięcia w strefie europejskiej. Dziewiętnaście reprezentacji w Moskwie powalczy o pięć ostatnich miejsc na tegoroczny mundial w Paragwaju. Wśród nich Polacy, których niedawno mieliśmy okazję oglądać w ramach Euro Beach Soccer League. W portugalskim Nazare Biało-Czerwoni przegrali wprawdzie wszystkie mecze jednak przeciwnikami były drużyny należące do ścisłej czołówki tej dyscypliny. Polska utrzymała się w dywizji A i może przygotowywać się do kolejnego turnieju. Teraz powinno być nieco łatwiej. Zawodnicy Marcina Stanisławskiego trafili do grupy C, w której zagrają z reprezentacjami Włoch, Czech i Kazachstanu. Ważnym sprawdzianem będzie spotkanie z Italią, która w ostatnich latach odnosi duże sukcesy. Zespół z Półwyspu Apenińskiego w ubiegłym roku wygrał EBSL, a dwa lata temu zajął czwarte miejsce na MŚ. Czesi i Kazachowie występują w dywizji B, więc Polacy będą faworytem. Do udziału w następnym etapie powinna starczyć jedna wygrana. Marzeniem będzie powtórzenie wyniku z 2017 roku, Polacy wówczas awansowali na mundial.

W pierwszej fazie drużyny podzielone są na pięć grup. Dalej awansują reprezentacje z miejsc 1-3 i najlepsza z czwartej lokaty. W kolejnej rundzie 16 drużyn zagra w 1/8 finału, zwycięzcy tych ośmiu meczów zostaną podzieleni na dwie grupy. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z tych grup zakwalifikują się do mistrzostw świata, trzecie zespoły w grupach powalczą o ostatnią przepustkę.

PIĄTEK –  19 LIPCA 2019

11:00 Eliminacje Mistrzostw Świata, Moskwa, Rosja – grupa C: POLSKA – CZECHY na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Piotr Przybysz

SOBOTA – 20 LIPCA 2019

11:00 Eliminacje Mistrzostw Świata, Moskwa, Rosja – grupa C: POLSKA – KAZACHSTAN na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Piotr Przybysz

PONIEDZIAŁEK – 22 LIPCA 2019

17:30 Eliminacje Mistrzostw Świata, Moskwa, Rosja – grupa C: WŁOCHY – POLSKA na żywo
Ipla

 

About Łukasz Brajczewski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.