Memoriał Janusza Kusocińskiego w TVP Sport

Jeden z największych mityngów lekkoatletycznych w Polsce zostanie rozegrany w niedzielę na Stadionie Śląskim. Memoriał Janusza Kusocińskiego pokaże TVP Sport. 67. edycja zawodów upamiętniających pierwszego męskiego mistrza olimpijskiego z Polski jest częścią World Athletics Continental Tour w randze srebrnej. Spodziewać […]

Jeden z największych mityngów lekkoatletycznych w Polsce zostanie rozegrany w niedzielę na Stadionie Śląskim. Memoriał Janusza Kusocińskiego pokaże TVP Sport.

67. edycja zawodów upamiętniających pierwszego męskiego mistrza olimpijskiego z Polski jest częścią World Athletics Continental Tour w randze srebrnej. Spodziewać się możemy jednak bardzo mocnej stawki – zwłaszcza w koronnej konkurencji kraju-gospodarza, rzucie młotem. Z Pawłem Fajdkiem i Wojciechem Nowickim mierzyć się będzie Bence Halász, natomiast wśród pań zobaczymy przede wszystkim Anitę Włodarczyk, Malwinę Kopron i Joannę Fiodorow. W starciu tyczkarzy zobaczymy nie tylko Piotra Liska, Pawła Wojciechowskiego i Roberta Soberę, ale też Renaud Lavillenie’ego. Nie zabraknie też Michała Haratyka czy Kamili Lićwinko, a także ich mocnych rywali – Darlana Romaniego czy Jarosławy Mahuczich.

Emocji nie zabraknie też na bieżni – przeciwko Aniołkom Matusińskiego, na czele z Justyną Święty-Ersetic czy Igą Baumgart-Witan, które ostatnio zmagały się z problemami zdrowotnymi, wystąpią m.in. Lisanne de Witte czy Beatrice Masilinga z Namibii. Na krótszych dystansach zaprezentują się Ewa Swoboda czy Pascal Martinot-Lagarde, a atak na rekord świata pań na 1500 m przypuści Gudaf Tsegay.

NIEDZIELA – 20 CZERWCA 2021

12:45 Memoriał Janusza Kusocińskiego, Chorzów: STUDIO 

Studio: Aleksander Dzięciołowski (z Chorzowa)
Reporter: Michał 
Chmielewski

12:50 Memoriał Janusza Kusocińskiego, Chorzów: ZAWODY 

Komentarz: Przemysław Babiarz – Sebastian Chmara (z Chorzowa)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.