4. kolejka 2. Ligi Żużlowej w Motowizji

W najbliższy weekend rozegrana zostanie czwarta kolejka 2. Ligi Żużlowej. Dwa spotkania obejrzeć będzie można w Motowizji. W sobotę uwaga świata żużlowego skupiona będzie na eliminacjach do Speedway Grand Prix. Swoich zawodników w zmaganiach indywidualnych nie mają jednak ekipy z […]

W najbliższy weekend rozegrana zostanie czwarta kolejka 2. Ligi Żużlowej. Dwa spotkania obejrzeć będzie można w Motowizji.

W sobotę uwaga świata żużlowego skupiona będzie na eliminacjach do Speedway Grand Prix. Swoich zawodników w zmaganiach indywidualnych nie mają jednak ekipy z Wittstock i Rawicza, z czego skorzystała Motowizja, wysyłając swoje kamery do Brandenburgii. W drużynie Niedźwiadków pojawię cały kwartet stanowiący o juniorskiej sile leszczyńskiej Unii – Szymon Szladuerbach i Kacper Pludra pojadą na pozycjach seniorskich, a w ramach rezerwy zwykłej Roman Jankowski będzie korzystał z usług Damiana Ratajczaka i Krzysztofa Sadurskiego. Z kolei Wilki są jedną z najsłabszych drużyn ligi, do której dołączyli już po pierwszych meczach, a szczególnie zawodzi Max Dilger. Niemcy nie decydują się jednak na zmiany w składzie.

W niedzielę w samo południe rozpocznie się mecz specHouse PSŻ Poznań z OK Bedmet Kolejarzem Opole. W Stolicy Polskiej Piosenki, gdzie drużyny te inaugurowały sezon ligowy, opolanie wygrali 55:35 – ostatecznie mecz ten zaliczono awansem do 11. kolejki. Stawką meczu będzie zatem też punkt bonusowy. Poznaniacy, tym razem bez Rafała Karczmarza, ale z Marcusem Birkemose, który na rzecz wychowanka Stali stracił miejsce w gorzowskiej drużynie, do tej pory wygrali dwa mecze – z najsłabszymi w lidze ekipami z Rzeszowa i Wittstock. Mecz z Opolem będzie zatem dla nich prawdziwym testem siły – zwłaszcza że przeciw Skorpionom pojadą liderzy, mający na koncie komplet punktów po aż pięciu spotkaniach.

Wieczorem motocykle powrócą na tor w Rzeszowie, gdzie 7R Stolaro Stal pojedzie z Trans FM Landshut Devils. W drużynie Stali trwa cały czas poszukiwanie najsilniejszego zestawienia, czego nie ułatwia fakt, że Sam Masters priorytetowo traktuje ligę brytyjską. Tym razem jednak Australijczyk pojawi się na Podkarpaciu. W zespole Diabłów pojadą natomiast Dimitri Bergé i Martin Smolinski, którzy będą mieli 24 h na dojazd z eliminacji Grand Prix ze stosunkowo niedaleko położonego Nagyhalász, czy Norick Blödorn, który stał się odkryciem w formacji juniorskiej Niemców i mocnym kandydatem do zostania liderem reprezentacji młodzieżowej naszych zachodnich sąsiadów wobec zawodzącej postawy Bena Ernsta z Wölfe Wittstock.

SOBOTA – 19 CZERWCA 2021

11:45 2. liga żużlowa – 4. kolejka: STUDIO 


12:00 2. liga żużlowa – 4. kolejka: MSC WÖLFE WITTSTOCK – METALIKA RECYCLING KOLEJARZ RAWICZ 

NIEDZIELA – 20 CZERWCA 2021

11:45 2. liga żużlowa – 4. kolejka: STUDIO 


12:00 2. liga żużlowa – 4. kolejka: SPECHOUSE PSŻ POZNAŃ – OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE 

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.