10. kolejka eWinner 1. Ligi i zaległy mecz ekstraligowy w nSport+ i Canal+ Now

Po odrobieniu zaległej piątej kolejki eWinner 1. Ligi nie musimy długo czekać na rewanże. Cała kolejka dziesiąta rozegrana zostanie w najbliższą niedzielę, razem z jednym spotkaniem PGE Ekstraligi. Żużlową niedzielę rozpocznie mecz w Gdańsku, gdzie Zdunek Wybrzeże podejmować będzie Cellfast […]

Po odrobieniu zaległej piątej kolejki eWinner 1. Ligi nie musimy długo czekać na rewanże. Cała kolejka dziesiąta rozegrana zostanie w najbliższą niedzielę, razem z jednym spotkaniem PGE Ekstraligi.

Żużlową niedzielę rozpocznie mecz w Gdańsku, gdzie Zdunek Wybrzeże podejmować będzie Cellfast Wilki Krosno. Lider tabeli nieoczekiwanie przegrał mecz domowy 44:46, zaś Wybrzeże, które rozczarowywało przez większość sezonu, zaczęło jeździć bardziej równo. Na plus na pewno należy zapisać formę Michała Gruchalskiego, który zyskał wreszcie stabilizację jeśli chodzi o miejsce w składzie gdańszczan, a za tym poszły lepsze wyniki. Krosno z kolei musi zanalizować przyczyny porażki i braku dwucyfrowego wyniku na własnym torze w wykonaniu Tobiasza Musielaka, który przez to opuścił pozycję lidera zestawienia średnich biegowych.

Równolegle w Tarnowie mająca coraz większe problemy kadrowe i finansowe Unia zmierzy się z ROW-em Rybnik. Rekiny po małej zapaści wracają do wyników, których po nich oczekiwano, a mecz z Unią może okazać się zabójczy nie tylko dla Jaskółek, które muszą sobie ponownie radzić bez kontuzjowanego w Rybniku Nielsa-Kristiana Iversena, ale też dla rybnickiej księgowej, która prawdopodobnie będzie musiała wysyłać wysokie wynagrodzenia na konta podopiecznych Marka Cieślaka.

W Gnieźnie nie będzie walki o punkt bonusowy – przed tygodniem bowiem nie odbył się mecz w Bydgoszczy. Tym samym Start i Polonia, drużyny mające najwięcej zaległych spotkań do odjechania, zmierzą się ze sobą po raz pierwszy. Polonia osłabiona jest brakiem Davida Bellego i Grzegorza Zengoty i w związku z tym wypożyczyła z Krosna Daniela Jeleniewskiego. Na podobny ruch zdecydowali się gnieźnianie, którzy w miejsce kontuzjowanego Petera Kildemanda sprowadzili, również z Krosna, jego imiennika z innego kraju skandynawskiego, Petera Ljunga. Tym samym wynik obu drużyn jest wielką zagadką.

Zacięty mecz szykuje się w Ostrowie, gdzie Arged Malesa podejmować będzie Orła Łódź. Słabszą formę Brady’ego Kurtza i Aleksandra Łoktajewa częściowo nadrabia Mateusz Dul, który mocno rozwinął się w tym sezonie i pokonał uznawany za najsilniejszy duet juniorów w lidze, Sebastiana Szostaka i Jakuba Pocztę w meczu przed tygodniem. Nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa, a na własnym torze to ostrowianie będą faworytami do zgarnięcia trzech oczek.

Ponadto w Lublinie rozegrany będzie zaległy mecz pomiędzy Motorem a gorzowską Stalą. Stanisław Chomski tym razem postawił na dobrze spisującego się w 2. Lidze Żużlowej Rafała Karczmarza, dając szansę do startu w Poznaniu Marcusowi Birkemose. Lublinianie z kolei liczą na przebudzenie swoich juniorów, którzy obniżyli swoje loty po mocnym początku sezonu, a także Dominika Kubery, wobec którego mieli wielkie oczekiwania, sprowadzając go z Unii Leszno.

NIEDZIELA – 20 CZERWCA 2021

13:55 eWinner 1. liga żużlowa – 10. kolejka: ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK – CELLFAST WILKI KROSNO 

Komentarz: Edward Durda

16:00 eWinner 1. liga żużlowa – 10. kolejka: STUDIO 

Studio: Mateusz Kędzierski – Tomasz Bajerski (z Gniezna)
Reporterzy: Kinga Sylwestrzak, Piotr Bugajny

16:30 eWinner 1. liga żużlowa – 10. kolejka: AFORTI START GNIEZNO – ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ 

Komentarz: Michał Mitrut – Mateusz Dziopa (z Gniezna)

18:45 PGE Ekstraliga – 9. kolejka: STUDIO 


19:15 PGE Ekstraliga – 9. kolejka: MOTOR LUBLIN – MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 

Komentarz: ??? – Tomasz Piszcz (z Lublina)

19:15 eWinner 1. liga żużlowa – 10. kolejka: ARGED MALESA OSTRÓW WIELKOPOLSKI – ORZEŁ ŁÓDŹ 

Komentarz: Tomasz Dryła – Krzysztof Cegielski (z Ostrowa Wielkopolskiego)
Studio: Marcin Majewski – Patryk Malitowski (z Ostrowa Wielkopolskiego)
Reporter: Łukasz Benz

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.