Międzynarodowe mecze towarzyskie na sportowych kanałach Polsatu oraz TVP Sport

Już niedługo rozpocznie się Euro 2020, więc większość reprezentacji wykorzystuje ten czas na rozgrywanie spotkań międzypaństwowych.  Chorwacja – Armenia Pierwszego czerwca zaczynają się sparingi reprezentacji. Tego dnia zobaczymy między innymi Chorwację rywalizującą z Armenią. Podopieczni Zlatko Dalicia będą chcieli osiągnąć […]

Już niedługo rozpocznie się Euro 2020, więc większość reprezentacji wykorzystuje ten czas na rozgrywanie spotkań międzypaństwowych. 

Chorwacja – Armenia
Pierwszego czerwca zaczynają się sparingi reprezentacji. Tego dnia zobaczymy między innymi Chorwację rywalizującą z Armenią.
Podopieczni Zlatko Dalicia będą chcieli osiągnąć podobny wynik jak na Mistrzostwach Świata, kiedy wywalczyli srebrne medale. Na przeszkodzie w meczu towarzyskim staną Ormianie, którzy nie wezmą udziału w Euro, więc podejdą do tego spotkania z innym nastawieniem. Nie zmienia to faktu, że zdecydowanym faworytem będą Chorwaci.

Francja – Walia
Podopieczni Didiera Deschampa chcą zmagać plamę z poprzedniego Euro, gdy ulegli we finałowej potyczce z Portugalią na własnej ziemi. Rywalem będą Walijczycy, którzy na Euro we Francji także osiągnęli zadowalający rezultat, jakim był półfinał Mistrzostw Europy.

Belgia – Grecja
W innym ciekawym spotkaniu Belgowie zmierzą się z Gracją. Dla Kevina De Bruyne i spółki będzie to bardzo wartościowy sparing, ponieważ Grecy mimo, że nie wystąpią na turnieju to mogą pochwalić się wysoką formą, którą prezentowali w marcu w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Pojedynek zostanie rozegrany na Stadionie Króla w Brukseli.

Hiszpania – Portugalia
Hit serii spotkań towarzyskich będzie miał miejsce w piątek o godzinie 19:30 w Madrycie. Gospodarze podejmą aktualnych mistrzów Europy. Portugalczycy z Cristiano Ronaldo w składzie będą chcieli dobrze się przygotować do obrony tytułu, który to był dużą niespodzianką. Hiszpanie natomiast po wielkich sukcesach w 2008 oraz 2012 roku, teraz próbują odmłodzić kadrę i jeszcze raz wejść na szczyt.

Anglia – Rumunia
Kolejny pojedynek w którym uczestnik Euro, czyli Anglia zagra z drużyną, która nie wywalczyła sobie miejsca w najlepszej 24, czyli Rumunia. Synowie Albionu na poprzednim czempionacie skompromitowali się odpadając z reprezentacją Islandii w 1/8 finału. Rumunii także brali udział w Euro 2016, lecz zakończyli zmagania na ostatnim miejscu w grupie. Teraz pozostają im przygotowania do eliminacji innej wielkiej imprezy piłkarskiej.

WTOREK – 1 CZERWCA 2021

17:55 Mecz Towarzyski: CHORWACJA – ARMENIA na żywo

17:55 Mecz Towarzyski: SŁOWACJA – BUŁGARIA na żywo
*(o 00:00  w TVP Sport HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD
Komentarz: Michał Zawacki – Andrzej Strejlau

ŚRODA – 2 CZERWCA 2021

20:40 Mecz Towarzyski: HOLANDIA – SZKOCJA na żywo

20:55 Mecz Towarzyski: NIEMCY – DANIA na żywo

20:55 Mecz Towarzyski: ANGLIA – AUSTRIA na żywo

21:00 Mecz Towarzyski: FRANCJA – WALIA na żywo
Polsat Sport HD

CZWARTEK – 3 CZERWCA 2021

18:55 Mecz Towarzyski: TURCJA – MOŁDAWIA na żywo

20:40 Mecz Towarzyski: UKRAINA – IRLANDIA PÓŁNOCNA na żywo

20:40 Mecz Towarzyski: BELGIA– GRECJA na żywo

PIĄTEK – 4 CZERWCA 2021

19:25 Mecz Towarzyski: HISZPANIA – PORTUGALIA na żywo

19:55 Mecz Towarzyski: WĘGRY – CYPR na żywo

20:40 Mecz Towarzyski: WŁOCHY– CZECHY na żywo

SOBOTA – 5 CZERWCA 2021

16:55 Mecz Towarzyski: ROSJA– BUŁGARIA na żywo

17:55 Mecz Towarzyski: WALIA – ALBANIA na żywo

20:40 Mecz Towarzyski: SZWECJA– ARMENIA na żywo

NIEDZIELA – 6 CZERWCA 2021

17:25 Mecz Towarzyski: AUSTRIA – SŁOWACJA na żywo

17:55 Mecz Towarzyski: ANGLIA – RUMUNIA na żywo

17:55 Mecz Towarzyski: DANIA– BOŚNIA I HERCEGOWINA na żywo

17:55 Mecz Towarzyski: HOLANDIA– GRUZJA na żywo

20:40 Mecz Towarzyski: BELGIA– CHORWACJA na żywo

About Łukasz Urbanowski