Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym 2021 w Eurosporcie i TVP

W dniach 8-12 września w Trydencie odbędą się Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym. Zawody będą transmitowane na antenach Eurosportu 1 i TVP Sport. 8 września zorganizowana zostanie drużynowa sztafeta mieszana. Zawodnicy będą rywalizować w drużynach narodowych, w których drużyna żeńska […]

W dniach 8-12 września w Trydencie odbędą się Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym. Zawody będą transmitowane na antenach Eurosportu 1 i TVP Sport.

8 września zorganizowana zostanie drużynowa sztafeta mieszana. Zawodnicy będą rywalizować w drużynach narodowych, w których drużyna żeńska startuje po ukończeniu okrążenia przez drużynę męską i odwrotnie. Polska wystartuje w tej konkurencji w rezerwowym składzie. Trasa z metą i startem w Trydencie liczy sobie 22,4 km. 9 września odbędą się czasówki elity kobiet i mężczyzn. Zawodnicy i zawodniczki pokonają tę samą trasę, co poprzedniego dnia.  Do wyścigu kobiet zgłoszone są trzy Polki: Anna Plichta, Aurela Nerlo, Karolina Karasiewicz. W wyścigu mężczyzn wystartuje Maciej Bodnar. Do jego faworytów zaliczają się Remco Evenepoel, Josef Černý, Tadej Pogačar, obrońca tytułu Stefan Küng, Stefan Bissegger i Filippo Ganna.

11 września odbędzie się wyścig ze startu wspólnego kobiet. Wyścig zaczyna się i kończy w Trydencie, jego trasa liczy sobie 107,2 km. Jego faworytkami są obrończyni tytułu Annemiek van Vleuten, Marianne Vos i aktualna mistrzyni świata Anna van der Breggen. Wystartuje w nim sześć polskich zawodniczek, ale ostateczny skład będzie znany dopiero dzień przed zawodami.

Wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn odbędzie się 12 września. Podobnie jak w przypadku wszystkich powyżej opisanych konkurencji, miejscem jego startu i mety jest Trydent. Trasa liczy sobie 179,2 km.  Kolarze pokonają 4,8-kilometrowy podjazd do wsi na Candriai, a następnie aż ośmiokrotnie pokonany zostanie podjazd na Povo (3.6 km, 4,7 %). Trasa wymaga dobrych umiejętności jazdy na podjazdach. Duże szanse na zdobycie mistrzostwa mają tacy kolarze jak Tadej Pogačar, Primož Roglič czy Bauke Mollema. Z grona polskich kolarzy w wyścigu prawdopodobnie wystartują między innym Rafał Majka i Maciej Paterski, ale ostateczna lista startowa będzie dostępna dopiero 11 września.

ŚRODA – 8 WRZEŚNIA 2021

14:30 Mistrzostwa Europy, Trydent, Włochy: JAZDA NA CZAS DRUŻYN MIESZANYCH na żywo

Komentarz: Tomasz Jaroński – Dariusz Baranowski

CZWARTEK – 9 WRZEŚNIA 2021

10:45 Mistrzostwa Europy, Trydent, Włochy: JAZDA INDYWIDUALNA NA NA CZAS ELITY KOBIET na żywo


15:55 Mistrzostwa Europy, Trydent, Włochy: JAZDA INDYWIDUALNA NA NA CZAS ELITY MĘŻCZYZN na żywo

Komentarz w Eurosporcie: Tomasz Jaroński – Dariusz Baranowski

SOBOTA – 11 WRZEŚNIA 2021

14:15 Mistrzostwa Europy, Trydent, Włochy: WYŚCIG ELITY KOBIET 

Komentarz w TVP Sport: Sławomir Kwiatkowski

NIEDZIELA – 12 WRZEŚNIA 2021

12:40 Mistrzostwa Europy, Trydent, Włochy: WYŚCIG ELITY MĘŻCZYZN 

Komentarz w Eurosporcie: Tomasz Jaroński – Dariusz Baranowski
Komentarz w TVP Sport: Piotr Sobczyński

About Paweł Jastrzębski