Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich na antenach TVP Sport i TVP 1

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia polscy skoczkowie powalczą o tytuł mistrza kraju. Areną zmagań będzie Wielka Krokiew w Zakopanem. Czwartkowa rywalizacja zagości na antenach TVP Sport i TVP 1.  Świąteczna atmosfera, która towarzyszy nam w trwającym tygodniu udziela się oczywiście […]

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia polscy skoczkowie powalczą o tytuł mistrza kraju. Areną zmagań będzie Wielka Krokiew w Zakopanem. Czwartkowa rywalizacja zagości na antenach TVP Sport i TVP 1. 

Świąteczna atmosfera, która towarzyszy nam w trwającym tygodniu udziela się oczywiście także skoczkom narciarskim. Oni jednak, przed rozpoczęciem świętowania muszą jeszcze wziąć udział w zmaganiach na Wielkiej Krokwi. Mowa naturalnie o polskich zawodnikach, którzy już w ten czwartek powalczą o miano najlepszego skoczka. Kto będzie bronił tytułu sprzed roku? 22 grudnia 2020 roku na skoczni im. Adama Małysza triumfował Tomasz Pilch. Fatalna pogoda towarzysząca tamtym zawodom pozwoliła na rozegranie tylko jednej serii konkursowej. W rywalizacji pań również doszło tylko do jednej serii, w której upadek zaliczyła Kinga Rajda. Mistrzynią Polski została Kamila Karpiel, występująca w tym roku w roli obrończyni wywalczonego wówczas tytułu.

Ubiegłoroczne mistrzostwa były po raz pierwszy rozegrane tuż przed Bożym Narodzeniem. Do 2019 roku Polacy na skoczni pojawiali się 26 grudnia, czyli w przeddzień podróży na Turniej Czterech Skoczni. Teraz po krajowym czempionacie naszych skoczków czeka krótka przerwa świąteczna, a dopiero po niej wyjazd do Oberstdorfu. Na tę chwilę pewni powołania na noworoczną imprezę są Kamil Stoch, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Nazwiska pozostałych trzech skoczków poznamy prawdopodobnie po czwartkowych zawodach. Przypomnijmy, że od nowego periodu, który rozpocznie się podczas TSC, Polska może wystawić do zawodów sześciu reprezentantów, a nie jak było to na początku sezonu siedmiu.

Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn transmitowane będą na antenach TVP Sport, TVP 1, a także na stronie internetowej tvpsport.pl. Zmagania w Zakopanem skomentują Stanisław Snopek i Mateusz Leleń, a prowadzącym studio pod skocznią będzie Maciej Jabłoński.

CZWARTEK– 23 GRUDNIA

16:45 Mistrzostwa Polski, Zakopane: STUDIO na żywo

Studio: Maciej Jabłoński

17:00 Mistrzostwa Polski, Zakopane: KONKURS INDYWIDUALNY KOBIET na żywo

Komentarz: Stanisław Snopek, Mateusz Leleń

17:20 Mistrzostwa Polski, Zakopane: KONKURS INDYWIDUALNY MĘŻCZYZN na żywo

*(od 17:50 w TVP 1)

Komentarz: Stanisław Snopek, Mateusz Leleń

About Michał Winiarczyk