Mistrzostwa świata w narciarskich akrobacjach w Eurosporcie 2 i Polsacie Sport Extra

Dawna stolica Kazachstanu będzie gościć kolejną część mistrzostw świata w narciarstwie dowolnym. Zmagania w jeździe po muldach i skokach akrobatycznych pokażą Eurosport 2 i Polsat Sport Extra. W jeździe po muldach faworytami będą Mikaël Kingsbury i Perrine Laffonte. Kanadyjczyk większość […]

Dawna stolica Kazachstanu będzie gościć kolejną część mistrzostw świata w narciarstwie dowolnym. Zmagania w jeździe po muldach i skokach akrobatycznych pokażą Eurosport 2 i Polsat Sport Extra.

W jeździe po muldach faworytami będą Mikaël Kingsbury i Perrine Laffonte. Kanadyjczyk większość sezonu stracił ze względu na kontuzję, jednak wielki powrót do Pucharu Świata w Deer Valley okrasił wygraną. Francuzka z kolei w tym sezonie nie miała sobie równych, przegrywając jedynie rywalizację w muldach podwójnych, również w Deer Valley. Z tej perspektywy triumfatorka, Kai Owens może okazać się zawodniczką, której występ należy śledzić szczególnie, jako możliwej pogromczyni głównej faworytki.

Rywalizacja w skokach akrobatycznych w tym sezonie zdominowana została przez Rosjan. W Ałmaty wystąpią oni pod flagą swojej federacji narciarskiej, jednak wciąż to będą ci sami zawodnicy – na czele z Maksimem Burowem, któremu jedynie absencja w Deer Valley odebrała szansę na przystąpienie do mistrzostw świata z kompletem wygranych. U pań walka jest bardziej zacięta, choć Australijka Laura Peel wybija się na tle rywalek – głównie reprezentantek USA. Mimo to nie należy uznawać jej za tak żelazną faworytkę, jaką są Amerykanki w rywalizacji drużynowej – choć i tam Peel ze wsparciem Danielle Scott mogłaby powalczyć o złoto.

PONIEDZIAŁEK – 8 MARCA 2021

09:50 Mistrzostwa Świata, Ałmaty, Kazachstan: JAZDA PO MULDACH 

WTOREK – 9 MARCA 2021

09:50 Mistrzostwa Świata, Ałmaty, Kazachstan: JAZDA PO MULDACH PODWÓJNYCH


ŚRODA – 10 MARCA 2021

09:50 Mistrzostwa Świata, Ałmaty, Kazachstan: SKOKI AKROBATYCZNE 

CZWARTEK – 11 MARCA 2021

09:50 Mistrzostwa Świata, Ałmaty, Kazachstan: DRUŻYNOWE SKOKI AKROBATYCZNE 

About Wojciech Nowakowski