Mistrzostwa świata w skicrossie i SBX na sportowych antenach Polsatu i w Eurosporcie

Po konieczności rozbicia mistrzostw świata w narciarstwie dowolnym i snowboardzie na kilka części w różnych miejscach świata, rywalizacja crossowa odbędzie się w Idre Fjäll. Zawody transmitować będą Polsat oraz Eurosport. Jako pierwsi na trasy wyjadą snowboardziści. W tym sezonie mieli […]

Po konieczności rozbicia mistrzostw świata w narciarstwie dowolnym i snowboardzie na kilka części w różnych miejscach świata, rywalizacja crossowa odbędzie się w Idre Fjäll. Zawody transmitować będą Polsat oraz Eurosport.

Jako pierwsi na trasy wyjadą snowboardziści. W tym sezonie mieli tylko jedną okazję do rywalizacji – w Chiesie in Valmalenco. U pań do obrony tytułu szykuje się Eva Samková, który we Włoszech potwierdziła swoje mistrzowskie aspiracje, zajmując pierwsze i trzecie miejsce. Z kolei dwa drugie miejsca Faye Gulini, której największym osiągnięciem do tej pory był drużynowy brąz cztery lata temu, mogą być albo jednorazowym wystrzałem, albo zapowiedzią najlepszego sezonu w karierze Amerykanki. Męska rywalizacja będzie również bardzo zacięta – w dwóch zawodach w Chiesie nikt nie stanął dwukrotnie na podium, a zabrakło na nim miejsca m.in. dla broniącego tytułu Micka Dierdoffa. Amerykanie urastają też do roli faworytów w rywalizacji drużynowej.

Specjaliści od jazdy na dwóch deskach mieli już okazję poznać trasę w Idre Fjäll. Pozycję liderów umocnili tam Reece Howden i Fanny Smith, oboje jednak nie mogą czuć się niezagrożeni. Marielle Thompson mając w ustach gorzki smak porażki w każdych zawodach w tym sezonie będzie chciała odbić to sobie obroną tytułu mistrzowskiego, a aspiracje do złota zgłaszają też m.in. Francuzki z Alizée Baron na czele. Z kolei rodacy Smith, Ryan Regez i Jonas Lenherr mogliby podciąć skrzydła Howdenowi przed decydującymi zawodami Pucharu Świata, a Szwedzi David Mobärg i Viktor Andersson mogliby mieć okazję do świętowania wielkiego sukcesu na własnym terenie.

CZWARTEK – 11 LUTEGO 2021

11:35 Mistrzostwa Świata, Idre Fjäll, Szwecja: SNOWBOARDCROSS
*(o 14:00  w Eurosport 2)


PIĄTEK – 12 LUTEGO 2021

12:30 Mistrzostwa Świata, Idre Fjäll, Szwecja: SNOWBOARDCROSS DRUŻYNOWY 
*(o 14:00  w Eurosport 2)

SOBOTA – 13 LUTEGO 2021

12:30 Mistrzostwa Świata, Idre Fjäll, Szwecja: SKICROSS

About Wojciech Nowakowski