Mistrzostwa świata w skeletonie oraz bobslejach na sportowych antenach Polsatu

Rywalizacja w skeletonie oraz monobobach i bobslejowych czwórkach na mistrzostwach świata w Altenbergu zakończy sezon 2020/2021 w tych dyscyplinach. Transmisje z ostatniego weekendu w lodowych rynnach przeprowadzi Polsat na swoich sportowych antenach.

Drugi tydzień mistrzowskich zmagań w Altenbergu rozpocznie rywalizacja w skeletonie. Wśród panów faworytów do złota szukać należy przede wszystkim wśród braci Dukursów, z naciskiem na Martinsa, reprezentanta gospodarzy Alexandra Gassnera oraz Aleksandra Tretiakowa, który po aferze dopingowej w Rosji wystartuje pod flagą federacji, nie zaś państwową.

Ciekawie zapowiada się też rywalizacja u pań – życiowa forma Janine Flock może oznaczać, że to właśnie Austriaczka sięgnie po najważniejsze trofeum w sezonie, jednak zarówno Niemki Tina Herrmann i Jacqueline Lölling, jak i Rosjana Jelena Nikitina będą chciały zadać kłam klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Z kolei Kimberley Bos po zdobyciu pierwszego dla Holandii trofeum za podium PŚ, może dołożyć do tego medal mistrzostw świata, podwójnie zapisując się na kartach historii swojego sportu w ojczyźnie.

Po raz drugi w historii rozegrana zostanie rywalizacja skeletonowych mikstów. O ile należałoby się tu spodziewać dominacji Niemców oraz Nikitiny i Tretiakowa, tak ubiegłoroczne podium wskazuje inaczej. Tytuł przed rokiem wywalczyli Lölling i Gassner, jednak wyprzedzając Kanadyjczyków i Włochów – nacje, które niewiele znaczą w rywalizacji indywidualnej. Na pewno Nikitina i Tretiakow po zeszłorocznym 12. miejscu odczuwają mocny niedosyt, z kolei Janine Flock w tym roku mogłaby liczyć na wsparcie chociażby trzeciego na ostatnich zawodach w Igls Samuela Maiera. Podczas inauguracji sezonu w Siguldzie Łotyszy olśniła Endija Tērauda, jednak szybko znalazła się na dalszych miejscach w stawce, wobec czego indywidualne zmagania braci Dukursów wciąż pozostają ich jedyną szansą na medale.

Łatwo przewidzieć za to rezultat rywalizacji bobslejowych czwórek – Francesco Friedrich w trakcie sezonu Pucharu Świata nie pozostawił złudzeń, kto jest dominatorem w tej konkurencji, a złoto z minionego weekendu w dwójkach jest zapowiedzą tego, czego można się spodziewać i w nadchodzący weekend. Walka o pozostałe medale rozegra się zapewne pomiędzy osadami pilotowanymi przez jego rodaka, Johannesa Lochnera, austriacką z Benjaminem Maierem za sterami oraz kanadyjską na czele z Justinem Krippsem.

Dla odmiany zagadką będzie rywalizacja monobobistek. Zawirowania związane z obostrzeniami w podróżowaniu i starty różnych zawodniczek w poszczególnych zawodach nie dają realnej możliwości porównania ich formy. Z pewnością podpowiedzią mogą być dwa drugie miejsca Laury Nolte czy Eleny Meyers Taylor, jak też po dwie wygrane Breeany Walker i Kaillie Humphries.

CZWARTEK – 11 LUTEGO 2021

09:00 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 1. ŚLIZG KOBIET
Polsat Sport HD

10:30 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 2. ŚLIZG KOBIET
Polsat Sport HD

13:00 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 1. ŚLIZG MĘŻCZYZN
Polsat Sport HD

16:00 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 2. ŚLIZG MĘŻCZYZN


PIĄTEK – 12 LUTEGO 2021

09:00 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 3. ŚLIZG KOBIET 
Polsat Sport HD

10:30 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 4. ŚLIZG KOBIET 
Polsat Sport HD

13:00 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 3. ŚLIZG MĘŻCZYZN 
Polsat Sport HD

15:00 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 4. ŚLIZG MĘŻCZYZN 

SOBOTA – 13 LUTEGO 2021

09:00 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: DRUŻYNY MIESZANE
Polsat Sport HD

11:30 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 1. ŚLIZG MONOBOBÓW KOBIET
Polsat Sport HD

13:00 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 2. ŚLIZG MONOBOBÓW KOBIET
Polsat Sport HD

21:45 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 1. I 2. ŚLIZG CZWÓREK MĘŻCZYZN

NIEDZIELA – 14 LUTEGO 2021

09:00 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 3. ŚLIZG MONOBOBÓW KOBIET 


10:30 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 4. ŚLIZG MONOBOBÓW KOBIET 


15:00 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 3. ŚLIZG CZWÓREK MĘŻCZYZN


16:30 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 4. ŚLIZG CZWÓREK MĘŻCZYZN