Jednym z ostatnich akordów sezonu 2016 w Motocyklowych Mistrzostwach Świata jest GP Australii. Pomimo tego, że już w ostatnią niedzielę poznaliśmy Mistrza Świata w królewskiej klasie Moto GP, to emocji na torze Philip Island nie powinno zabraknąć.
Marc Marquez, hiszpański zawodnik Hondy, podczas GP Japonii na torze Twin Ring Motegi zapewnił sobie trzeci tytuł mistrzowski w Moto GP, w swoim czwartym sezonie startów w tej klasie wyścigowej. O wyścigu w kraju Kwitnącej Wiśni, będą chcieli zapomnieć jak najszybciej dwaj jeźdźcy Yamahy: Jorge Lorenzo i Valentino Rossi którzy nie ukończyli ostatniej rundy Motocyklowych Mistrzostw Świata. Obu zawodnikom zostaje walka o drugie miejsce w klasyfikacji generalniej, która rozgrzeje do czerwoności wszystkich kibiców. Przewaga Rossiego nad Lorenzo wynosi 12 punktów, a do zakończenia sezonu (wliczając GP Australii) zostały trzy wyścigi.
W klasie Moto 2, jedynej w której nie znamy na razie mistrza świata w sezonie 2016, zapowiada się interesujący wyścig. W walce o tytuł zostało praktycznie tylko dwóch zawodników: Francuz Yohan Zarco (mistrz świata Moto 2 z 2015 roku) i Hiszpan Alex Rins. Przewaga Francuza przed wyścigiem na torze Twin Ring Motegi była niewielka, jednak po GP Japonii – gdzie zmagający się z kontuzją Rins zajął dopieo 20. miejsce – wzrosła do 21 punktów.
W Moto 3 od kilku tygodni znamy już Mistrza Świata. Reprezentant RPA, Brad Binder, który zakończył 12 z 15 tegorocznych wyścigów na podium, zapewnił sobie tytuł już podczas GP Aragonii. O zwycięstwo w Australii powinni walczyć oprócz Bindera także m.in. Hiszpan Jorge Navarro i Włoch Enea Bastianini.
![]()
PIĄTEK – 21 PAŹDZIERNIKA 2016
01:00 Moto 3, Grand Prix Australii: I SESJA TRENINGOWA 



01:55 Moto GP, Grand Prix Australii: I SESJA TRENINGOWA 


02:55 Moto 2, Grand Prix Australii: I SESJA TRENINGOWA 



05:10 Moto 3, Grand Prix Australii: II SESJA TRENINGOWA 



06:05 Moto GP, Grand Prix Australii: II SESJA TRENINGOWA 


07:05 Moto 2, Grand Prix Australii: II SESJA TRENINGOWA 


SOBOTA – 22 PAŹDZIERNIKA 2016
01:00 Moto 3, Grand Prix Australii: III SESJA TRENINGOWA 



01:55 Moto GP, Grand Prix Australii: III SESJA TRENINGOWA 


02:55 Moto 2, Grand Prix Australii: III SESJA TRENINGOWA 


04:35 Moto 3, Grand Prix Australii: SESJA KWALIFIKACYJNA 


05:30 Moto GP, Grand Prix Australii: IV SESJA TRENINGOWA 


06:10 Moto GP, Grand Prix Australii: I SESJA KWALIFIKACYJNA 




06:35 Moto GP, Grand Prix Australii: II SESJA KWALIFIKACYJNA 


07:05 Moto 2, Grand Prix Australii: SESJA KWALIFIKACYJNA 



NIEDZIELA – 23 PAŹDZIERNIKA 2016
01:40 Moto 3, Grand Prix Australii: ROZGRZEWKA 


02:10 Moto 2, Grand Prix Australii: ROZGRZEWKA 


02:40 Moto GP, Grand Prix Australii: ROZGRZEWKA 


04:00 Moto 3, Grand Prix Australii: WYŚCIG 


05:20 Moto 2, Grand Prix Australii: WYŚCIG 




07:00 Moto GP, Grand Prix Australii: WYŚCIG 

![]()