Premier League: 9. kolejka z hitem w Londynie na antenach Canal+

Dla wielu obserwatorów liga angielska stanowi wzór do naśladownictwa pod względem piłkarskim, logistycznym i marketingowym. Znajdą się i tacy, którzy tę właśnie ligę sklasyfikują wyżej niż prestiżowe rozgrywki Champions League. Jeżeli więc porównać Premier League do opery, która jest wyrazem […]

Dla wielu obserwatorów liga angielska stanowi wzór do naśladownictwa pod względem piłkarskim, logistycznym i marketingowym. Znajdą się i tacy, którzy tę właśnie ligę sklasyfikują wyżej niż prestiżowe rozgrywki Champions League. Jeżeli więc porównać Premier League do opery, która jest wyrazem najwyższego kunsztu artystycznego, to mecze 9. kolejki na Wyspach Brytyjskich będą uwerturą do wielkiego wydarzenia zaplanowanego na finał tejże serii gier.

Nim jednak to wszystko się wydarzy, kibice angielskiego futbolu prześledzą 4 spotkania, w których faworyt jest tylko jeden. W sobotę swoją dominację nad niżej sklasyfikowanym rywalem spróbują dowieźć Londyńczycy. Tottenham w meczu z Bournemouth AFC nie powinien mieć większych problemów. Należy jednak przypomnieć, że gospodarze tego spotkania wygrywając z Evertonem sprawili niespodziankę, o którą zapewne i tym razem się postarają.

Następnie gwizdek zabrzmi na Emirates Stadium. Miejscowi wygrali ostatnich 6 spotkań z rzędu. Goście nie wygrali spotkania od 21 sierpnia. Londyńczycy zajmują fotel wicelidera i mają tyleż samo punktów co „Obywatele”. „Kanonierzy” rok rocznie stawiają sobie za cel mistrzostwo Anglii. Za każdym razem walczą ale czegoś im brakuje. Czy Wenger musi jakoś specjalnie motywować swoich piłkarzy na to spotkanie? Wszak gospodarze wiedzą o co się biją.

Na wieczór Anfield Road stanie się świadkiem walki o punkty pomiędzy Liverpoolem i West Bromwich. Zawodnicy Jurgena Kloppa tracą dwa oczka do „Obywateli. Goście tracą ich 9. Mało prawdopodobne jest aby piłkarze charyzmatycznego, niemieckiego szkoleniowca oddali punkty na własnym terenie. Choć dopisać ich jeszcze nie można to sztab szkoleniowy już chyba powoli może myśleć o kolejnym rywalu.

Automat Pepa Guardioli został zatrzymany. Teraz Hiszpan wcisnął reset i patrzy co dalej się będzie działo. Porażka z Tottenhamem, remis z Evertonem przy dobrej dyspozycji rywali sprawiła, że „The Citizens” znów muszą się oglądać za siebie w tabeli. A jest parę drużyn, które chciałyby ich zdetronizować. W tym starciu rywalem będą zawodnicy Southampton z 8. lokaty.  Jak maszynka Guardioli zafunkcjonuje po arcytrudnym spotkaniu Ligi Mistrzów z FC Barceloną?

Na sam koniec piłkarska uczta. Mecz pomiędzy drużynami, które mimo słabszej dyspozycji elektryzuje fanów nie tylko Premier League. Kluby należą do uznanych marek na całym świecie i nikogo nie trzeba przekonywać do ich potęgi. O 17 na Stamford Bridge znów zamelduje się Jose Mourinho. Portugalczykowi, który rok temu prowadził „The Blues” i który o tym czasie próbował wydostać z dołka Londyńczyków teraz będzie przyświecał inny cel. Będzie chciał pokonać Chelsea, która po katastrofalnym poprzednim sezonie powoli wraca do „żywych”. Czy jednak zadanie okaże się łatwe? „Czerwone Diabły”” pod wodzą „The Special One”, mimo obiecującego początku zaczynają zawodzić, tracąc punkty z drużynami prezentującymi dużo gorszą technikę. Takie spotkanie jak to pozwoli odbudować wizerunek Mourinho, o którym złośliwi zaczynają mówić, że jest specem od rujnowania dobrze prosperujących klubów. Zatem stawka jest nie byle jaka. Nikt przecież nie chce być kojarzony  z przegranymi. Dodatkowo zwycięstwo pozwoliłoby przeskoczyć niedzielnego rywala a tym samym zaliczyć awans o kilka lokat. Co na to wszystko Londyńczycy? Terminarz rozegranych spotkań ukazuje słabość klubu do rywali ze ścisłej czołówki. W konfrontacji ze słabszymi rywalami potrafią zdominować rywala. W meczu o „wyższą stawkę” już tak różowo nie jest. A nie zapominajmy, że mówimy o klubie, który , przy dużej pomocy Jose Mourinho, ma roczny rozbrat z europejskimi rozgrywkami podczas, gdy pozostałe klubu biją się na trzech frontach.

SOBOTA – 22 PAŹDZIERNIKA 2016

13:00 Magazyn GORĄCZKA PIŁKARSKIEJ SOBOTY na żywo
CANAL+ Sport 2 HD
Studio: Filip Surma – Kamil Kosowski

13:25
Premier League – 9. kolejka: AFC BOURNEMOUTH – TOTTENHAM HOTSPUR  na żywo
CANAL+ Sport 2 HD
Komentarz: Andrzej Twarowski – Rafał Nahorny

15:30
Magazyn GORĄCZKA PIŁKARSKIEJ SOBOTY na żywo
CANAL+ Sport 2 HD
Studio: Filip Surma – Kamil Kosowski

15:55
Premier League – 9. kolejka: ARSENAL FC – MIDDLESBROUGH FC  na żywo
CANAL+ Sport 2 HD
Komentarz: Edward Durda – Rafał Nahorny

18:00
Magazyn GORĄCZKA PIŁKARSKIEJ SOBOTY na żywo
CANAL+ Sport 2 HD
Studio: Filip Surma – Kamil Kosowski

18:25
Premier League – 9. kolejka: LIVERPOOL FC – WEST BROMWICH ALBION na żywo
CANAL+ Sport 2 HD
Komentarz: Marcin Rosłoń – Przemysław Rudzki

20:30 Premier League – 9. kolejka: LEICESTER CITY – CRYSTAL PALACE premiera.200
CANAL+ Sport 2 HD
Komentarz: Przemysław Rudzki – Piotr Domagała

NIEDZIELA – 23 PAŹDZIERNIKA 2016

14:25 Premier League – 9. kolejka: MANCHESTER CITY FC – SOUTHAMPTON FC na żywo
CANAL+ HD
Komentarz: Marcin Rosłoń – Rafał Nahorny

16:55
Premier League – 9. kolejka: CHELSEA FC – MANCHESTER UNITED FC na żywo
CANAL+ Sport 2 HD
Komentarz: Przemysław Pełka – Przemysław Rudzki

About Michał Lewandowski