Motocyklowe Mistrzostwa Świata z toru Philip Island w Polsacie Sport News

Jednym z ostatnich akordów sezonu 2016 w Motocyklowych Mistrzostwach Świata jest GP Australii. Pomimo tego, że już w ostatnią niedzielę poznaliśmy Mistrza Świata w królewskiej klasie Moto GP, to emocji na torze Philip Island nie powinno zabraknąć. Marc Marquez, hiszpański […]

Marc Marquez, hiszpański zawodnik Hondy, podczas GP Japonii na torze Twin Ring Motegi zapewnił sobie trzeci tytuł mistrzowski w Moto GP, w swoim czwartym sezonie startów w tej klasie wyścigowej. O wyścigu w kraju Kwitnącej Wiśni, będą chcieli zapomnieć jak najszybciej dwaj jeźdźcy Yamahy: Jorge Lorenzo i Valentino Rossi którzy nie ukończyli ostatniej rundy Motocyklowych Mistrzostw Świata. Obu zawodnikom zostaje walka o drugie miejsce w klasyfikacji generalniej, która rozgrzeje do czerwoności wszystkich kibiców. Przewaga Rossiego nad Lorenzo wynosi 12 punktów, a do zakończenia sezonu (wliczając GP Australii) zostały trzy wyścigi.

W klasie Moto 2, jedynej w której nie znamy na razie mistrza świata w sezonie 2016, zapowiada się interesujący wyścig. W walce o tytuł zostało praktycznie tylko dwóch zawodników: Francuz Yohan Zarco (mistrz świata Moto 2 z 2015 roku) i Hiszpan Alex Rins. Przewaga Francuza przed wyścigiem na torze Twin Ring Motegi była niewielka, jednak po GP Japonii – gdzie zmagający się z kontuzją Rins zajął dopieo 20. miejsce – wzrosła do 21 punktów.

W Moto 3 od kilku tygodni znamy już Mistrza Świata. Reprezentant RPA, Brad Binder, który zakończył 12 z 15 tegorocznych wyścigów na podium, zapewnił sobie tytuł już podczas GP Aragonii. O zwycięstwo w Australii powinni walczyć oprócz Bindera także m.in. Hiszpan Jorge Navarro i Włoch Enea Bastianini.