Najciekawiej w Lizbonie. 26. kolejka Primeira Ligi w Sportklubie

26. kolejka portugalskiej Primeiry Ligi nie przyniesie żadnych większych hitów. Największe ekipy zmierzą się z zespołami zdecydowanie od siebie słabszymi i powinny zainkasować łatwe trzy punkty. Z tego powodu najciekawiej może być w Lizbonie, gdzie tamtejsze Belenenses zmierzy się z […]

26. kolejka portugalskiej Primeiry Ligi nie przyniesie żadnych większych hitów. Największe ekipy zmierzą się z zespołami zdecydowanie od siebie słabszymi i powinny zainkasować łatwe trzy punkty. Z tego powodu najciekawiej może być w Lizbonie, gdzie tamtejsze Belenenses zmierzy się z SC Bragą. Transmisja w Sportklubie. 

Wycieczkę po zachodnim państwie Półwyspu Iberyjskiego rozpoczniemy w piątek spotkaniem Maritimo – Boavista CF. Dość zdecydowanym faworytem meczu będą gospodarze, którzy wygodnie uplasowali się w środku stawki, nie mając już większych szans na awans, jednak spadek też im już nie grozi. W innej sytuacji jest klub z Porto. Boavista zajmuje przedostatnie miejsce i w tym momencie każdy punkt jest im potrzebny. Do bezpiecznej pozycji tracą tylko jedno oczko, więc zwycięstwo w tym pojedynku na pewno da im chwilę oddechu. Forma nie jest jednak ich najmocniejszą stroną, bowiem trzy ostatnie mecze kończyli z zerowym dorobkiem punktowym. Może być ciekawie w Funchal.

Sobota stanie pod znakiem meczu FC Porto, które poprzez porażkę w ostatniej kolejce z SC Bragą, straciło już szansę na mistrzowski tytuł. 6 punktów straty do Benfici to bardzo dużo patrząc na przepaść, jakie dzieli trzy najlepsze zespoły od reszty stawki. „Smoki” wciąż jednak mają o co walczyć, bowiem wicemistrzostwo leży w ich zasięgu. Uniao Madeira nie powinna postawić im wysokiej poprzeczki. Goście tego spotkania rozpaczliwie walczą o utrzymanie i póki co mają fajną pozycję wyjściową i 4 punkty przewagi nad Boavistą. W tym meczu nie powinni poprawić swojej sytuacji.

Niedawny rywal Lecha Poznań w fazie grupowej Ligi Europejskiej, Belenenses Lizbona nie ma już szans na awans do europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Zespół ze stolicy Portugalii zajmuje bowiem 11. miejsce i do piątej Arouci traci już 9 punktów. Ekipa ta to jednak wciąż solidny zespół, który potrafi odebrać punkty najlepszym. Tym razem zadanie przed nimi bardzo trudne. SC Braga, choć większych szans na zmianę pozycji z czwartego miejsca nie ma, to jednak bardzo solidny zespół, który znajduje się w dobrej dyspozycji. Na dodatek, w ostatniej kolejce pewnie pokonali w domu FC Porto, więc do Lizbony przyjadą dodatkowo uskrzydleni. A jak prezentują się gospodarze? Nie najlepiej. W ostatnich trzech meczach ugrali jedynie jeden punkt, a tym razem może być o nie szczególnie ciężko.

W pozostałych dwóch spotkaniach zobaczymy trzy drużyny bojące się o awans do Ligi Europejskiej. Najpierw, o godzinie 17:00 Nacional zmierzy się z 6. w tabeli FC Rio Ave, a potem zajmująca 7. lokatę Vitoria Guimaraes stoczy bój z 9. Pacosem Ferreira. Emocji zabraknąć więc nie powinno, bowiem każda strata punktów przez którąś z tych drużyn może spowodować dużą minimalizację szans na miejsce w pierwszej piątce, gwarantujące przepustkę do przyszłosezonowych rozgrywek o Ligę Europejską.

pasek2

PIĄTEK – 11 MARCA 2016

21:25 Primeira Liga – 26. kolejka: CS MARITIMO – BOAVISTA FC na żywo
Sportklub

SOBOTA – 12 MARCA 2016

21:45 Primeira Liga – 26. kolejka: FC PORTO – UNIAO MADEIRA na żywo
Sportklub


NIEDZIELA – 13 MARCA 2016

17:00 Primeira Liga – 26. kolejka: NACIONAL – FC RIO AVE na żywo
Sportklub


19:25 
Primeira Liga – 26. kolejka: VITORIA GUIMARAES – PACOS FERREIRA na żywo
Sportklub


21:45 
Primeira Liga – 26. kolejka: CS OF BELENENSES – SC BRAGA na żywo
Sportklub

pasek2

About 0a60d0xx