Najwięksi nieobecni Mistrzostw Świata

Już 20 listopada rozpoczną się najbardziej prestiżowe zmagania piłkarskie – Mistrzostwa Świata. Katar gościć będzie zatem jednych z najbardziej znanych piłkarzy świata. Części z nich jednak na tegorocznym mundialu z różnych względów nie zobaczymy. Przedstawiamy Wam tym razem kilku wielkich […]

Już 20 listopada rozpoczną się najbardziej prestiżowe zmagania piłkarskie – Mistrzostwa Świata. Katar gościć będzie zatem jednych z najbardziej znanych piłkarzy świata. Części z nich jednak na tegorocznym mundialu z różnych względów nie zobaczymy. Przedstawiamy Wam tym razem kilku wielkich nieobecnych tegorocznych tegorocznych zmagań o Puchar Świata.

Znakomici pomocnicy, których będzie brakowało

Piłkarze w PSG przychodzą oraz odchodzą, natomiast Marco Veratti stale jest obecny na boisku. Z pewnością będzie nam bardzo brakować tego uzdolnionego, 30-letniego piłkarza. Luis Enrique zaskoczył nas swoimi powołaniami. Nie tylko postanowił zostawić w domu Alejandro Baldę, lecz także nie powołał do kadry Hiszpanii takich gwiazd jak Sergio Ramos, Gerardo Moreno, czy chociażby Thiago Alcantara. Decyzja o niepowołaniu tego ostatniego jest szczególnym zaskoczeniem.

Pozostanie tęsknić nam za tymi napastnikami

Erling Haaland może poszczycić się statusem jednego z najlepszych napastników na świecie. Niestety na tegorocznych Mistrzostwach Świata nie będziemy mogli podziwiać jego bramek. Wynika to z powodu narodowości tego wielkiego piłkarza.

Podobna sytuacja dotyczy innego świetnego napastnika, jakim niewątpliwie jest Mohamed Salah. Reprezentacja Egiptu zawiodła w eliminacjach, co spowodowało, że największego z faraonów futbolu obejrzymy może za cztery lata.

Nigeria również sprawiła swoim kibicom niemałe zaskoczenie brakiem kwalifikacji na mundial pierwszy raz od 2006 roku. Spory żal z powodu tego faktu może mieć do siebie Victor Osimhen, ponieważ w dwumeczy z Ghaną nie strzelił on ani jednej bramki.  Jest to z pewnością wielki zawód dla wszystkich fanów tego piłkarza podobny do przegranej w kasynie takim jak Bizzo Casino. Pozostaje nam cieszyć się jego występowania w meczach ligowych.

Potężni obrońcy, których zabraknie na mundialu

Fakt, że Włosi nie dostali się na tegoroczny mundial stanowił ogromne zaskoczenie dla wszystkich. Włosi nie poradzili sobie z Irlandią Północną, co sprawiło, że musieli przystąpić do baraży. Podczas nich przegrali sensacyjnie z Macedonią Północną. Wszystko to sprawiło, że na zbliżającym się turnieju zabraknie Gianluigiego Donnarummy. Bramkarz ten zachwyca refleksem, a bardzo wielu spotkaniach Ligue 1 potrafił uratować swój zespół z niemałych opresji. Jest on wskazywany przez portal Transfermarkt jako drugi, najbardziej ceniony bramkarz na świecie. Szacuje się, że jego wartość to około 50 milionów euro.

Dużym zaskoczeniem jest też brak Alejandro Balde. Ten rewelacyjny 19-latek nie zaliczył jeszcze debiutu z seniorskiej kadrze, w związku z czym selekcjoner prawdopodobnie nie chciał podjąć ryzyka i postawił na bardziej sprawdzonych i doświadczonych defensorów.

Milan Skriniar to również jeden z wielkich nieobecnych. Jego narodowość nie pozwala mu jednak zaistnieć na arenie międzynarodowej w reprezentacji. Słowacja zakwalifikowała się jedynie ma Mistrzostwa Świata w roku 2010, a w tegorocznych zmaganiach o awns do mundialu, nie była nawet bliska promocji do Kataru.

About REDAKCJA