Oficjalne pożegnanie Marka Cieślaka z reprezentacją Polski w TVP Sport

Choć już w tym roku Rafał Dobrucki prowadzi żużlową reprezentację Polski, dopiero pod koniec sezonu oficjalnie pożegna się z nią Marek Cieślak. Mecz Polska-Reszta Świata z Rybnika transmitować będzie TVP Sport. Marek Cieślak prowadził reprezentację w latach 2007-2020. W swoim […]

Choć już w tym roku Rafał Dobrucki prowadzi żużlową reprezentację Polski, dopiero pod koniec sezonu oficjalnie pożegna się z nią Marek Cieślak. Mecz Polska-Reszta Świata z Rybnika transmitować będzie TVP Sport.

Marek Cieślak prowadził reprezentację w latach 2007-2020. W swoim pożegnalnym meczu stanie jednak po drugiej stronie barykady – to właśnie on będzie dowodził drużyną Reszty Świata. Zapewne zatem bez względu na wynik, będzie zadowolony z wyniku meczu, a niewątpliwie podczas oficjalnych pożegnań uroni niejedną łezkę. Taki rywal będzie też jednak dodatkową motywacją dla podopiecznych Rafała Dobruckiego – część z nich zakończyła już sezon, jednak niektórych czeka jeszcze rywalizacja w Speedway of Nations. Dla Bartosza Zmarzlika, Dominika Kubery i Jakuba Miśkowiaka będzie to doskonała okazja na przetarcie przed finałem w Manchesterze.

Zawodnicy Reszty Świata również szykują się do tej rywalizacji, ale chcą też pokazać się z jak najlepszej strony przed otwarciem okienka transferowego w polskiej lidze. W drużynie Marka Cieślaka zobaczymy Maxa Fricke’a, Dana Bewleya, Rohana Tungate’a, Michaela Jepsena Jensena, Mateja Žagara i Patricka Hansena – część z nich sezonu 2021 nie zaliczy do udanych, dla innych jednak był on najlepszym w dotychczasowej karierze.

SOBOTA – 9 PAŹDZIERNIKA 2021

15:05 Mecz Towarzyski, Rybnik: POLSKA RESZTA ŚWIATA na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.