Szósta runda SailGP w Sportklubie

Z francuskiej Riwiery do Zatoki Kadyksu przenosi się cykl SailGP. Szóstą rundę rywalizacji katamaranów F50 pokaże Sportklub.

Gospodarze do Cádiz przyjeżdżają po przełamaniu serii nieszczęść – załoga Phila Robertsona zanotowała dyskwalifikację w jednym z wyścigów w Plymouth, a w Aarhus uszkodziła łódź podczas treningu przed startem pierwszego dnia regat, w Saint-Tropez jednak zameldowali się w wyścigu finałowym, w którym zajęli trzecie miejsce. Zwycięzcy poprzedniej rundy, Japończycy, awansowali na pierwsze miejsce w klasyfikacji łącznej, z dwoma punktami przewagi nad Amerykanami i Australijczykami oraz trzema nad Brytyjczykami.

O dużym rozczarowaniu mogą mówić Nowozelandczycy – powrót za ster Petera Burlinga okazał się zbawienny dla tej drużyny, która w okresie przedolimpijskim pływała pod komendą Arnaud Psarofaghisa, jednak ostatnie miejsce w piątym wyścigu w Saint-Tropez odebrało im szansę na awans do finału. Coraz dzielniej poczynają sobie także najmniej doświadczeni w tej klasie Duńczycy, natomiast Francuzi do Cádiz przyjadą ze świadomością, że po udanej rundzie na Bermudach notują coraz większy spadek formy i najwyższy czas na przełamanie.

SOBOTA – 9 PAŹDZIERNIKA 2021

19:10 SailGP, Cádiz, Hiszpania: DZIEŃ 1

Komentarz: Maciej Cylupa

NIEDZIELA – 10 PAŹDZIERNIKA 2021

22:50 SailGP, Cádiz, Hiszpania – 6. runda: DZIEŃ 2

Komentarz: Maciej Cylupa