Ostatnia kolejka Ligi Siatkówki Kobiet. Dwie transmisje z łódzkiej Atlas Areny w Polsacie Sport

Przed nami ostatni akord rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Choć znamy czwórkę drużyn, które powalczą o medale, to nie wszystko jest już rozstrzygnięte. Polsat Sport pokaże dwa spotkania, oba z łódzkiej Atlas Areny.

Środowe emocje rozpoczniemy od starcia dwóch drużyn, które wciąż mają coś do zyskania i stracenia. ŁKS Commercecon Łodź obecnie plasuje się na 3. pozycji, ale pozostaje w walce o 2. lokatę. Ich forma jednak najwyższa nie jest, co pokazały dwa ostatnie starcia. Pojedynki z Budowlanymi Łódź i Chemikiem Police przegrały do zera. Aby udało się przeskoczyć Developres, ekipa z Rzeszowa musi przegrać na własnym terenie z Eneą PTPS Piła, a ŁKS musi pokonać Poli Budowlani Toruń, które przystąpią do tego spotkania ze zdecydowanie większą stawką. Torunianki wciąż są zagrożone zajęciem 13. miejsce, które oznacza spadek do I ligi. Zespół Mirosława Zawieracza ma tylko 2 „oczka” przewagi nad Pałacem Bydgoszcz. Wygrana w Łodzi zapewni im przynajmniej baraże.

Zdecydowanie mniejszy ciężar gatunkowy będzie miało drugie środowe spotkanie w Łodzi. Zmierzą się w nim Grot Budowlani ŁódźChemik Police. Obie drużyny znają już swoje miejsce na koniec rundy zasadniczej. Gospodynie nie zmienią swojej czwartej lokaty, a Policzanki mogą cieszyć się z pozycji lidera. Oznacza to, że obie drużyny spotkają się w półfinale rozgrywek o Mistrzostwo Polski. Dlatego też szkoleniowcy obu ekip raczej nie będą chcieli odkryć największych atutów swoich drużyn przed walką w play-offach.

ŚRODA – 11 KWIETNIA 2018

18:00 Liga Siatkówki Kobiet – 26. kolejka: ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ – POLI BUDOWLANI TORUŃ na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 Liga Siatkówki Kobiet – 26. kolejka: GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – CHEMIK POLICE na żywo
Polsat Sport HDIpla