Rewanże 1/4 finału Ligi Europy w nc+, TVP i EuroSporcie

W pierwszych spotkaniach 1/4 finału Ligi Europy wszystkie cztery spotkania padły łupem gospodarzy. Jednakże odwrotnie aniżeli w Lidze Mistrzów nad obsadą półfinałów dawnego Pucharu UEFA wisi jeszcze wiele znaków zapytania. Rewanżowe spotkania na żywo na kanałach nc+, w TVP Sport […]

W pierwszych spotkaniach 1/4 finału Ligi Europy wszystkie cztery spotkania padły łupem gospodarzy. Jednakże odwrotnie aniżeli w Lidze Mistrzów nad obsadą półfinałów dawnego Pucharu UEFA wisi jeszcze wiele znaków zapytania. Rewanżowe spotkania na żywo na kanałach nc+, w TVP Sport oraz EuroSporcie.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu rewanżowym Olympique Marsylia podejmie u siebie Red Bull Lipsk. Pierwsze spotkanie zakończyło się tryumfem piłkarzy z Niemiec 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu po szybkiej kontrze i strzale w krótki róg zdobył Timo Werner. W ostatniej ligowej kolejce Marsylia straciła dwa oczka w meczu z Montpellier, Red Bull zaś dostał srogą lekcję futbolu od Bayeru Leverkusen, który na stadionie w Lipsku wygrał 1:4. Sprawa awansu do następnej rundy w dalszym ciągu jest w tym dwumeczu otwarta, czy będzie to pierwszy, legendarny zdobywca Ligi Mistrzów UEFA z sezonu 1992/1993, a być może nowicjusz spod znaku czerwonego byka?

W kolejnym spotkaniu zmierzą się ze sobą Sporting Lizbona oraz Atletico Madryt. W pierwszy meczu w stolicy Hiszpanii podopieczni Diego Simeone pokonali przyjezdnych 2:0. Pierwszego gola po fatalnym błędzie defensywy ekipy z Portugalii ustrzelił wówczas w 23 sekundzie gry Koke. Obrońcy Sportingu nie popisali się także w 40 minucie, kiedy to kolejny błąd wykorzystał tym razem Antoine Griezmann umieszczając piłkę w bramce strzeżonej przez Riu Patricio. W miniony weekend Atletico zremisowało w debrach z Realem 1:1, Sporting zaś pokonał na Estadio Jose Alvalade ekipę Pacos de Ferreira 2:0. W meczu u siebie Atletico wykonało zadanie, do którego dąży każdy gospodarz pierwszego spotkania, nie stracili bramki na własnym terenie, w związku z czym każdy gol strzelony przez graczy z Madrytu w czwartkowy wieczór może przesądzić sprawę awansu do półfinału Ligi Europy.

W następnym spotkaniu naprzeciwko siebie stanął jedenastki Red Bulla Salzburg i S.S. Lazio Rzym. W pierwszym starciu rozgrywanym w stolicy Włoch padło aż sześć bramek, cztery wpadły do bramki przyjezdnych z Austrii, a dwukrotnie zaś piłkę z siatki wyciągać musiał Thomas Strakosha. Do 71 minuty gry obydwie ekipy bramki zdobywały naprzemiennie, najpierw na listę strzelców wpisał się pomocnik Rzymian Senad Lulić, następnie z rzutu karnego wyrównał Valon Barisha. Na początku drugiej połowy Lazio ponownie wyszło na prowadzenie za sprawą gola Marco Parolo. Po raz drugi do wyrównania doprowadził następnie wprowadzony na boisko zaledwie minutę wcześniej Japończyk Takumi Minamino. Później bramki strzelali już wyłącznie gospodarze, najpierw na 3:2 gola piłkę w siatce umieścił Felipe Anderson, a ostateczny wynik meczu ustanowił Ciro Immobile. W lepszej sytuacji przed rewanżem zdecydowanie są piłkarze Simone Inzaghiego, lecz nie można skreślać także ekipy Red Bulla.

W ostatnim starciu 1/4 finału Ligi Europy zmierzą się CSKA Moskwa i Arsenal Londyn. Pierwszy mecz zakończył się wysokim zwycięstwem ekipy ze stolicy Anglii aż 4:1! Wszystkie bramki w londyńskim spotkaniu padały wyłącznie w pierwszej połowie gry. Po dwa gole dla ekipy Arsene’a Wengera strzelali Aaron Ramsey i Alexandre Lacazette, jedyną bramkę dla CSKA strzelił zaś Aleksander Gołowin. Arsenal w Moskwie powinien tylko dopełnić formalności, jednakże tak dalekie wyjazdy dla drużyn z zachodu Europy nigdy nie są łatwe. Czy CSKA spróbuje odrobić straty i odesłać Arsenal do Londynu bez awansu? Odpowiedzi na wszystkie pytania padną przed północą w czwartkowy wieczór.