Pierwsza runda NHL w TVP Sport

W miniony weekend rozpoczęła się faza play-off amerykańskiej ligi hokeja na lodzie – NHL. Zmagania o Puchar Stanleya pokazuje TVP Sport. W pierwszej rundzie grają po cztery najlepsze drużyny każdej z czterech dywizji. W dywizji centralnej Carolina Hurricanes wygrała pierwszy […]

W miniony weekend rozpoczęła się faza play-off amerykańskiej ligi hokeja na lodzie – NHL. Zmagania o Puchar Stanleya pokazuje TVP Sport.

W pierwszej rundzie grają po cztery najlepsze drużyny każdej z czterech dywizji. W dywizji centralnej Carolina Hurricanes wygrała pierwszy z potencjalnie aż siedmiu meczów z Nashville Predators 5:2, natomiast Tampa Bay Lightning i Florida Panthers są już po dwóch starciach – Błyskawice prowadzą 2:0 (5:4, 3:1). We wschodniej dywizji zarówno w rywalizacji New York Islanders z Pittsburgh Penguins, jak i w pojedynku Boston Bruins z Washington Capitals jest 1:1.

Stan remisowy mamy też po dwóch meczach pomiędzy Minnesota Wild i Vegas Golden Knights w dywizji zachodniej. Z kolei pierwsze spotkanie St. Louis Blues z Colorado Avalanche zakończyło się na korzyść tych drugich. Dywizja północna jako ostatnia rozpocznie swoje play-offy – w ich ramach zagrają Edmonton Oilers z Winnipeg Jets oraz Toronto Maple Leafs z Montreal Canadiens.

CZWARTEK – 20 MAJA 2021

02:05 NHL – play-off, 1/8 finału: CAROLINA HURRICANES – NASHVILLE PREDATORS na żywo

Komentarz: Piotr Chłystek – Michał Ruszel

NIEDZIELA – 23 MAJA 2021

01:05 NHL – play-off, 1/8 finału: TORONTO MAPLE LEAFS – MONTREAL CANADIENS 

Komentarz: Jacek Laskowski – Mariusz Kowal

23:05 NHL – play-off, 1/8 finału: ST. LOUIS BLUES – COLORADO AVALANCHE 

Komentarz: Piotr Chłystek – Michał Ruszel

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.