Weekend z golfem w Polsacie Sport i Golf Channel Polska

Wielkoszlemowy PGA Championship będzię głównym wydarzeniem golfowym tego tygodnia. Rywalizacja będzie transmitowana na sportowych antenach Polsatu. W międzyczasie Golf Chanel Polska przygotował relacje z akademickiego turnieju Western Intercollegiate. W PGA Championship tytułu sprzed roku, kiedy to turniej rozegrano w sierpniu […]

Wielkoszlemowy PGA Championship będzię głównym wydarzeniem golfowym tego tygodnia. Rywalizacja będzie transmitowana na sportowych antenach Polsatu. W międzyczasie Golf Chanel Polska przygotował relacje z akademickiego turnieju Western Intercollegiate.

W PGA Championship tytułu sprzed roku, kiedy to turniej rozegrano w sierpniu na skutek pandemii, bronić będzie Collin Morikawa. Wśród faworytów wymienia się też Brysona DeChambeau, obecnego lidera rankingu FedEx Cup, wicelidera, Justina Thomasa, który wygrał tegoroczne The Players Championship, czy Hidekiego Matsuyamę, triumfatora kwietniowego Mastersa. Na rewanż za ubiegły rok liczy zapewne też Dustin Johnson, który nie wygrał jeszcze tej odsłony Wielkiego Szlema, zaś z Morikawą przegrał o dwa uderzenie, dzieląc drugie miejsce z Paulem Caseyem. Zawodnikiem, na którego szczególną uwagę zwracać będą statystycy i historycy golfa, jest Jordan Spieth – PGA Championship to jedyny turniej wielkoszlemowy, którego jeszcze nie wygrał, a jego triumf w Valero Texas Open na początku kwietnia pokazał, że wciąż jest to zawodnik, który może rywalizować o najwyższe trofea.

Na czas rozgrywania PGA Championship Golf Channel Polska przygotował z kolei gratkę dla fanów rywalizacji uniwersyteckiej – relację z Western Intercollegiate. Rywalizacja trzynastu uczelni oraz ich reprezentantów w zmaganiach indywidualnych odbyła się w ubiegłym tygodniu na polu Pasatiempo Golf Club w kalifornijskim Santa Cruz.

CZWARTEK – 20 MAJA 2021

19:00 US PGA Championship, Kiawah Island, USA: I RUNDA na żywo
*(do 20:00, następnie od 20:30, od 21:30 na Polsat Sport Extra HD)
Ipla
Komentarz: Andrzej Person, Jacek Person

PIĄTEK – 21 MAJA 2021

19:00 US PGA Championship, Kiawah Island, USA: II RUNDA na żywo
*(do 01:00)
Ipla
Komentarz: Andrzej Person, Jacek Person

19:30 
Western Intercollegiate, Santa Cruz, USA: I RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 22 MAJA 2021

19:00 US PGA Championship, Kiawah Island, USA: III RUNDA 
*(do 01:00)

Komentarz: Andrzej Person, Jacek Person

19:30 
Western Intercollegiate, Santa Cruz, USA: II RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 23 MAJA 2021

19:00 US PGA Championship, Kiawah Island, USA: FINAŁ 
*(do 01:00)

Komentarz: Andrzej Person, Jacek Person

19:30 
Western Intercollegiate, Santa Cruz, USA: FINAŁ 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.