Pierwszy tydzień Premier League Darts 2021 w Sportklubie

W poniedziałek rozpocznie się 17. edycja turnieju Premier League Darts. Zmagania pokazywać będzie Sportklub. Rozgrywki składają się z trzech faz – po pierwszej, trwającej dwa tygodnie i granej systemem „każdy z każdym”, odpadnie dwóch z dziesięciu startujących darterów, zaś druga […]

W poniedziałek rozpocznie się 17. edycja turnieju Premier League Darts. Zmagania pokazywać będzie Sportklub.

Rozgrywki składają się z trzech faz – po pierwszej, trwającej dwa tygodnie i granej systemem „każdy z każdym”, odpadnie dwóch z dziesięciu startujących darterów, zaś druga wyłoni czołową czwórkę, która finałowego dnia grać będzie w play-offach. Kwalifikację do Premier League wywalczyło czterech zawodników rankingu PDC Order of Merit według stanu po mistrzostwach świata, zaś pozostała szóstka otrzymała dzikie karty – ostatnia trafiła do triumfatora Masters, Jonny’ego Claytona.

Oprócz Walijczyka w Milton Keynes oglądać będziemy dwóch debiutantów – Belga Dimitriego Van den Bergha oraz Portugalczyka José de Sousę. Jak pokazał ubiegłoroczny turniej, pierwszy start w Premier League można zwieńczyć finałem, jak było to w przypadku Glena Durranta i Nathana Aspinalla – wówczas pojedynek dwóch Anglików zakończył się triumfem Durranta, a okazja do rewanżu nadarzy się już w pierwszym meczu pierwszego wieczora.

Bez wątpienia jednak największą uwagę kibiców przyciągać będą pierwsi kwalifikanci: Gerwyn Price, Michael van Gerwen i Peter Wright, będący największymi obecnie gwiazdami światowego darta. Z tego towarzystwa nieco „wyłamuje się” Rob Cross, który po ostatnich niezbyt udanych turniejach wypadł już z czołowej czwórki rankingu na rzecz Jamesa Wade’a, a goni go ostatni z uczestników tegorocznego Premier League Darts, Szkot Gary Anderson – dziesięciokrotny uczestnik tych rozgrywek, które wygrywał w 2011 i 2015 roku.

W pierwszej fazie imprezy zawodnicy rozegrają w każdym meczu maksymalnie 12 legów – zwycięzcą będzie zatem ten, który jako pierwszy wygra 7 odsłon, choć możliwe są też remisy 6-6.

PONIEDZIAŁEK – 5 KWIETNIA 2021

20:00 Premier League Darts, Milton Keynes, Wielka Brytania: 1. KOLEJKA 

WTOREK – 6 KWIETNIA 2021

20:00 Premier League Darts, Milton Keynes, Wielka Brytania: 2. KOLEJKA 

ŚRODA – 7 KWIETNIA 2021

20:50 Premier League Darts, Milton Keynes, Wielka Brytania: 3. KOLEJKA 

CZWARTEK – 8 KWIETNIA 2021

20:00 Premier League Darts, Milton Keynes, Wielka Brytania: 4. KOLEJKA 

PIĄTEK – 9 KWIETNIA 2021

20:00 Premier League Darts, Milton Keynes, Wielka Brytania: 5. KOLEJKA 

About Wojciech Nowakowski