Piłkarskie newsy, które mogłeś przegapić!

Wśród gwiazd światowej piłki nożnej panuje przekonanie, że sport niewiele różni się od polityki. Zresztą warto przyznać, że światowa arena sportowa ma wiele nieprzewidywalnych momentów i polityka również odgrywa tu ważną rolę. Jakie wieści z piłkarskiego świata mogliście przegapić – czytajcie dalej!

– Messi vs Ronaldo. Mecz za 90 milionów funtów, którego nigdy nie zobaczyliśmy

W 2014 roku, kiedy Cristiano Ronaldo i Lionel Messi byli na szczycie światowego futbolu, grając odpowiednio dla Realu Madryt i Barcelony, niejaki Robert Bonnier – były multimilioner z branży dotcomów – rzucił pomysł rozegrania meczu pokazowego pomiędzy drużynami skompletowanymi przez Portugalczyka i Argentyńczyka.

Bonnier negocjował z przedstawicielami Ronaldo i Messiego i planował rozpoczęcie serii meczów od 2017 roku.

Co dwa lata na Wembley miały być rozgrywane mecze pomiędzy Ronaldo a Messim. Zaangażowanie gwiazd światowego futbolu w zamyśle nieudanego organizatora miało przynieść blisko 90 milionów funtów przychodu, co interesowało wszystkie strony.

Spodziewano się również, że Messi będzie grał w sprzęcie Adidasa, a Ronaldo w sprzęcie Nike.

Mecze miały być rozgrywane co dwa lata, tak by nie pokrywały się z fazami finałowymi mistrzostw świata czy Europy. W dodatku nie spodziewano się, że rozgrywki będą typowymi towarzyskimi sparingami piłkarskimi, a raczej przybiorą format festiwali muzycznych. Po meczach organizatorzy liczyli na koncerty, a może nawet na topowe walki bokserskie.

Według źródeł publicznych, pomysł ostatecznie został odrzucony dopiero w listopadzie 2022 roku, ze względu na samą liczbę zaangażowanych stron i politykę, która panuje w korytarzach władzy światowego futbolu. Nadal jednak można wspierać swojego ulubionego sportowca. Wybierz swój ulubiony sport i łap swój bonus za rejestrację Vulkan bet!

– FIFA wyraziła poparcie dla meczu Rosja-Tadżykistan

Oficer prasowy tadżyckiej drużyny piłkarskiej Faridun Saliyev powiedział, że FIFA i Azjatycka Konfederacja Piłkarska nie wywierały presji na Tadżycką Federację Piłkarską w sprawie meczu z Rosją

„Nie ma żadnej presji ze strony FIFA i AFC. Tadżycka Federacja Piłkarska otrzymała już zgodę FIFA na rozegranie 7 i 8 listopada towarzyskich meczów futsalowych pomiędzy reprezentacjami Tadżykistanu i Rosji w Duszanbe.

Wysłano również niezbędne dokumenty dotyczące meczu towarzyskiego pomiędzy dwoma reprezentacjami.

Mecz zaplanowany jest na 17 listopada w Duszanbe, dlatego, aby wesprzeć drużynę narodową Tadżykistanu, można na licencjonowanej platformie internetowej, obstawiając swoje zakłady live bet.

Przypomnijmy, że wcześniej reprezentacja Rosji miała zagrać z drużyną narodową Bośni i Hercegowiny, ale po odmowie i oburzeniu zawodników mecz został przełożony na czas nieokreślony.

Należy zaznaczyć, że wszystkie rosyjskie drużyny zarówno na poziomie klubowym, jak i reprezentacji narodowej otrzymały zakaz udziału we wszystkich rozgrywkach międzynarodowych.

– Ukraiński Związek Piłki Nożnej zwraca się do UEFA i FIFA

Ukraiński Związek Piłki Nożnej postanowił wezwać UEFA i FIFA do wydalenia rosyjskiego związku piłkarskiego ze swoich organizacji.

UZPN uważa, że wojna Rosji z Ukrainą powinna być ukarana również w kategoriach sportowych. UEFA i FIFA nie wyrzuciły Rosji ze swoich organizacji, ale rosyjskie kluby nie grają w europejskich rozgrywkach, a reprezentacje narodowe nie występują w oficjalnych turniejach, w tym w eliminacjach do Euro 2024.

UZPN prosi również FIFA o wykluczenie Iranu z Mistrzostw Świata w 2022 roku. Iran pomaga i podżega Rosję w jej agresji na Ukrainę. To, jak FIFA odpowie na ostatni wniosek UZPN, pozostaje tajemnicą.