Początek fazy play-off Bauhaus-Ligan w Eleven Sports 2

Podobnie jak w Polsce, tak i w Szwecji pora na fazę play-off ligi żużlowej. Pierwszy ćwierćfinał we wtorek pokaże Eleven Sports 2. Transmitowane będzie spotkanie Lejonen Gislaved z Dackarną Målilla. Faworytem wydają się goście – w ich składzie są zarówno […]

Podobnie jak w Polsce, tak i w Szwecji pora na fazę play-off ligi żużlowej. Pierwszy ćwierćfinał we wtorek pokaże Eleven Sports 2.

Transmitowane będzie spotkanie Lejonen Gislaved z Dackarną Målilla. Faworytem wydają się goście – w ich składzie są zarówno bardzo mocni zwłaszcza w ostatnich tygodniach Artiom Łaguta, Maciej Janowski czy Jason Doyle. Gospodarze natomiast mogą odpowiedzieć Robertem Lambertem czy Rohanem Tungate’m – również solidnymi zawodnikami, ale jednak zbliżonymi poziomem do drugiej linii Dackarny – Jacoba Thorssella czy Luke’a Beckera. Atut własnego toru, który jak na szwedzkie warunki jest dość długi (380 m), może jednak zrównoważyć nieco te różnice.

W rozgrywanym równolegle ćwierćfinale Rospiggarna Hallstavik podejmować będzie Vetlandę Speedway. Tutaj również zestawienie personalne wydaje się faworyzować gości – żeby wspomnieć tylko Bartosza Zmarzlika czy Dominika Kuberę (średnią 2 pkt./bieg lub wyższą mają też Szymon Woźniak i Brady Kurtz). Rospiggarna jednak również ma kim postraszyć – Patrykiem Dudkiem czy Kaiem Huckenbeckiem, który wprawdzie w polskiej lidze jeździ na najniższym poziomie rozgrywkowym, ale w Szwecji pokazuje, że wcale nie odbiega poziomem od liderów innych drużyn.

WTOREK – 14 WRZEŚNIA 2021

18:55 Bauhaus-Ligan – 1/4 finału: LEJONEN GISLAVED – DACKARNA MÅLILLA

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.