Początek fazy pucharowej Ligi Mistrzów CEV w CANAL+ Sport

Czas zainaugurować fazę pucharową Ligi Mistrzów CEV w sezonie 2019/20. W tym tygodniu pierwsze mecze 1/4 finału rozgrywek.  Transmisje w CANAL+ Sport.

Do tego etapu awansowały dwa polskie kluby – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębski Węgiel. Aktualni mistrzowie Polski we wczesne popołudnie środowe zagrają na wyjeździe z rosyjskim Kuzbass Kemerowo, nie będąc wcale faworytem naprzeciwko rywalowi z Superligi. Jastrzębianie zaś w czwartek najprawdopodobniej na włoskiej ziemi zostaną przyjęci przez Trentino Itas. Ten stan rzeczy jest poddawany dyskusji, gdyż z powodu zbierającego żniwa w Italii Koronawirusa do ostatniej chwili powinno ważyć się rozegranie tego meczu. Światowa epidemia jednak zapewne nie przeszkodzi tak bardzo w rywalizacji panów, jak ma to miejsce w przypadku pań. Pozostałe dwa spotkania tej fazy rozgrywek prawdopodobnie się odbędą, mimo udziału w nich włoskich ekip. Jednak zarówno Sir Sicoma Monini Perugia, jak i Cucine Lube Civitanova zagrają na wyjazdach. Ci pierwsi w Rosji zmierzą się z Fakiełem Nowy Urengoj, a ci drudzy zostaną podjęci w Belgii przez Knack Roeselare.

Największą niespodzianką w Lidze Mistrzów siatkarzy jest zdecydowanie nieobecność dotychczasowej potęgi europejskiej, a nawet światowej siatkówki męskiej – ekipy Zenitu Kazań. Mimo to, rozgrywki nie powinny stracić na sportowej wartości. A kto wie, czy ten fakt nie sprawi, iż ten sezon w siatkarskiej elicie Europy będzie jeszcze ciekawszy? Więcej o tym na pewno w dedykowanym magazynie w czwartek o 22:30 na antenach CANAL+ Sport i nSport+.

ŚRODA – 4 MARCA 2020

12:55 Liga Mistrzów CEV – 1/4 finału: KUZBASS KEMEROWO – GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Żelisław Żyżyński – Daniel Pliński

14:55 
Liga Mistrzów CEV – 1/4 finału: FAKIEŁ NOWY URENGOJ – SIR SICOMA MONINI PERUGIA 

Komentarz: Grzegorz Kaczmarczyk – Paweł Siezieniewski

20:25 
Liga Mistrzów CEV – 1/4 finału: KNACK ROESELARE – CUCINE LUBE CIVITANOVA 

Komentarz: Żelisław Żyżyński – Daniel Pliński

CZWARTEK – 5 MARCA 2020

20:25 Liga Mistrzów CEV – 1/4 finału: ITAS TRENTINO – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
CANAL+ Sport HD

Komentarz: Maciej Świniarski – Paweł Siezieniewski

22:30 Magazyn LIGI MISTRZÓW CEV na żywo
CANAL+ Sport HD

Studio: Żelisław Żyżyński – Milena Sadurek, Daniel Pliński