Początek rewanżowej rundy siatkarskiej Ligi Mistrzyń w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra

Czas na spotkania rewanżowe w siatkarskiej Lidze Mistrzyń, w której walczą dwie polskie drużyny. Niestety po pierwszej części fazy grupowej, obie mają tylko jedno zwycięstwo i dwie porażki. Czas podkręcić tempo. Jako pierwsze na boisko wyjdą siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza, które […]

Jako pierwsze na boisko wyjdą siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza, które w Stambule zmierzą się z Fenerbahce, z którym przed dwoma tygodniami uległy 1:3. Niestety o niespodziankę nad Bosforem będzie niezwykle ciężko. Turczynki chcą ponownie awansować do Final Four i przynajmniej powtórzyć ubiegłoroczny sukces, jakim było 3. miejsce. W Dąbrowie Górniczej przez pierwsze trzy sety był to wyrównany bój, w którym MKS-owi udało się wygrać jedną partię. Więcej się nie udało. W czwartym Fenerbahce pokazało swoją siłę. Bardzo dziwny przebieg miał mecz w Szczecinie. Chemik Police po bardzo nierównym meczu przegrał z Imoco Volley Conegliano. Tylko o tie-breaku można powiedzieć, że była to wyrównana partia. Zespoły prześcigały się najwyższą wygraną w pojedynczym secie. Zdobyty punkt przez Chemika przed własną publicznością może zwiastować trudną przeprawę Włoszek w Treviso. Polki na pewno nie są bez szans. Wygrana na Półwyspie Apenińskim pozwoli zachować szanse gry w play-offach.

Wielkich emocji nie było przed dwoma tygodniami w rywalizacji grupowych rywalek polskich zespołów. W grupie A siatkarki Liu Jo Nordmeccanica Modena gładko 3:0 pokonały Telekom Baku. W Azerbejdżanie gospodyniom również będzie ciężko o sprawienie niespodzianki. Telekom nie zdołał w trzech meczach wygrać choćby seta, a Włoszki są liderkami grupy. Bez niespodzianki było także w meczu rywalek MKS-u Dąbrowa Górnicza. St-Raphael Var VB przegrało 1:3 przed własną publicznością z Azerrail Baku. Azerki w tym sezonie musiały przyjąć tęgie lanie w Stambule, ale w pozostałych dwóch spotkaniach wywalczyły komplet 6. punktów i znajdują się na pozycji wicelidera.

W grupie B bez niespodzianki obyło się w Rumunii, gdzie CS Volei Alba Blaj przegrało z Volero Zurych 0:3. W Szwajcarii nie powinno być inaczej. Volero z 7. punktami zajmuje 2. miejsce ze sporymi szansami na awans do play-offów. Ciężko o taki scenariusz będzie dla Dinamo Krasnodar, które przegrało na wyjeździe z Dinamem Moskwa 2:3. Spotkanie rewanżowe przed własną publicznością będzie ostatnim sygnałem, aby zacząć zdobywać punkty. Wewnątrz rosyjskie starcie również miało nierówny przebieg. Moskiewskie Dinamo wygrało swoje sety dość wysoko, przegrywając z rywalkami bardziej wyrównane partie. W grupie D przed dwoma tygodniami pewne zwycięstwa odniosły faworytki z Turcji. Eczacibasi Stambuł po dość wyrównanym spotkaniu wygrało w trzech setach z Uralochka-NTMK Jekaterynburg i przed własną publicznością nie powinno być gorzej. Z kolei VakifBank Stambuł na własnym terenie nie dał szans Dresdner SC. Potwierdziło się, że Niemki to outsiderki grupy. W Dreźnie powinny zaprezentować się jednak lepiej niż w Turcji.