Drugi dzień zawodów Pucharu Świata w Dreźnie na antenie TVP Sport

Drugiego dnia zawodów Pucharu Świata, będziemy świadkami zmagań łyżwiarzy na dystansie pięciuset, oraz tysiąca pięciuset metrów. Na koniec rywalizacji rozegrane zostaną biegi sztafetowe. Transmisja na kanale TVP Sport, oraz na stronie sport.tvp.pl

Pierwszego dnia rozegrane zostały biegi na dystansie jednego kilometra, oraz na długości pięćset metrów dłuższej. W kategorii mężczyzn na tysiąc metrów najlepszy okazał się być Thibaut Fauconnet, natomiast u kobiet Marianne St-Gelais. Powody do radości miał także Charles Richard-Hamelin, który o niecałe dwie dziesiąte sekundy pokonał Hong Kyung Hwana, i tym samym wygrał bieg na tysiąc pięćset metrów. Podobnie jak Francuz, szczęśliwa ze swojego rezultatu szczęśliwa ze swojego rezultatu jest Kim Boutin. Kanadyjka dość wyraźnie wyprzedziła Rianne De Vries. Najlepsza wśród Polek, okazała się być Kamila Stromowska, która swoje zawody zakończyła na biegach repasażowych, ostatecznie zajmując dwudzieste szóste miejsce.

Dzisiaj szczególnie liczymy na na Natalię Maliszewską. Nasza reprezentanta powalczy o podium na pięćset metrów. Jak narazie Patrycja radzi sobie w Dreźnie bardzo dobrze. Zawodniczka Juvenni Białystok potwiedziła swoją dobrą formę, wygrywając bieg kwalifikacyjny.

NIEDZIELA – 5 LUTEGO 2017

14:00 Puchar Świata, Drezno, Niemcy: ZAWODY na żywo
TVP Sport HD sport.tvp.pl
Komentarz: Piotr Dębowski