Bundesliga: podział punktów w Dortmundzie. Borussia – Stuttgart 2:2.

Borussia Dortmund zremisowała z VfB Stuttgart 2:2 w ostatnim meczu 5. kolejki Bundesligi. Borussia może cieszyć się z tego punktu, bo do 73. minuty przegrywali 0:2. Wszystkie bramki padały w drugiej połowie. W 48. minucie w pole karne dośrodkował Gentner, […]

Borussia Dortmund zremisowała z VfB Stuttgart 2:2 w ostatnim meczu 5. kolejki Bundesligi. Borussia może cieszyć się z tego punktu, bo do 73. minuty przegrywali 0:2.

Wszystkie bramki padały w drugiej połowie. W 48. minucie w pole karne dośrodkował Gentner, a Daniel Didavi z najbliższej odległości strzelił gola. Ten sam zawodnik wykorzystał również błąd Marcela Schmelzera i w 68. minucie pokonał Weindefellera w sytuacji sam na sam. Borussia szybko jednak odpowiedziała. W 73. minucie świetnym podaniem do Pierre`a-Emericka Aubameyanga popisał się Łukasz Piszczek, a Gabończyk pokonał golkpiera gości. Sven Ulreich nie popisał się także w 86. minucie, gdzie jego fatalny błąd wykorzystał Ciro Immobile. Borussia mogła wygrać ten mecz, ale w doliczonym czasie gry strzał Piszczka z linii bramkowej wybił defensor Stuttgartu.

Borussia Dortmund – VfB Stuttgart 2:2 (0:0)
Pierre-Emerick Aubameyang 73, Ciro Immobile 86 – Daniel Didavi 48,68.

Borussia: Weidenfeller – Piszczek, Papastathopoulos, Subotić, Schmelzer – Bender (66` Ramos), Jojić, Aubameyang (74` Gyau), Kagawa, Grosskreutz (74` Hummels) – Immobile.

Stuttgart: Ulreich – Klein, Schwaab, Rudiger, Sakai – Gruezo, Romeu, Leitner, Gentner (89` Kostić), Didavi (79` Niedermeier) – Werner (78` Ibisević).

Żółte kartki: Subotić, Papastathopoulos – Romeu, Gentner.