Polacy zagrają w Eurobaskecie 2015!

Reprezentacja polskich koszykarzy wymęczyła zwycięstwo z reprezentacją Austrii, wygrywając z nimi w Lubinie 90-85 po dogrywce w decydującym meczu. Dzięki temu sukcesowi jasnym jest, że podopieczni Mike’a Taylora zagrają w Mistrzostwach Europy w 2015!

Mecz rozpoczął się nie najlepiej dla Polaków, którzy nie mogli znaleźć recepty na dobrze zorganizowaną obronę austriacką, a jeśli nawet udało się już dojść do rzutu zawodziła skuteczność. Obrona też nie funkcjonowała. Rywale ze Schreinerem na czele często indywidualnymi akcjami skutecznie przedzierali się przez szyki obronne naszych chłopaków. Dzięki temu udało im się wyjść na prowadzenie 10-22. Jednak wtedy podopieczni Mike’a Taylora zaczęli łapać wiatr w żagle. Udane pick’n’rolle, wreszcie celne rzuty z dystansu spowodowały udaną pogoń Polaków i doprowadzenie do stanu 20-24. Po 20 minutach gry wciąż prowadzili Austriacy, ale tylko jednym punktem, co dawało nadzieję przed drugą połową meczu. W niej Polacy nie tracili dystansu do rywali, ale też nie mogli wyjść na upragnione prowadzenie. W końcu udało się w połowie trzeciej kwarty i wydawało się, że naszym reprezentantom powinno grać się łatwiej. Koniec trzeciej kwarty to trzypunktowe prowadzenie naszej ekipy. (Przed)ostatnia część gry wychodziła nam bardzo dobrze, aż do stanu 79-72, kiedy to wpadliśmy w dziwną zapaść, która spowodowała doprowadzenie do remisu 81-81 i dogrywki, Swoją drogą to rywale rozgrywali ostatnią akcję i aż strach pomyśleć co by się stało jakby ją wykorzystali…
Dogrywka to już dominacja naszej drużyny. Polacy szybko uciekli na trzy punkty i bezpiecznie dowieźli tą przewagę do końca, dając radość sobie i kibicom wypełnionej po brzegi hali w Lubinie. Zafundowali również wielkie emocje i nerwy, ale najważniejsze jest ostateczne rozstrzygnięcie – a to ułożyło się po naszej myśli.

POLSKA – AUSTRIA 90:85 (15:22, 24:18, 19:16, 23:25, d. 9:4)

Polska: Kulig 22, Waczyński 19, Karnowski 13, Cel 12, Ponitka 11, Skibniewski 7, Łączyński 4, Zamojski 2, Szewczyk 0, Hrycaniuk 0.

Austria: Mahalbasić 27, Schreiner 17, Maresch 12, Koch 11, Hasenburger 8, Klepeisz 6, Lanegger 2, Vieider 2, Rados 0, Seilern 0, Hopfgartner 0.