Półfinały Pucharu Narodów Afryki w Eurosporcie

Puchar Narodów Afryki wkracza już w decydującą fazę. W rywalizacji pozostały tylko cztery najlepsze ekipy turnieju. W środę i czwartek odbędą się pojedynki półfinałowe, które na żywo pokaże dla Państwa Eurosport. Pierwszym  starciem będzie mecz Demokratycznej Republiki Konga z Wybrzeżem […]

Puchar Narodów Afryki wkracza już w decydującą fazę. W rywalizacji pozostały tylko cztery najlepsze ekipy turnieju. W środę i czwartek odbędą się pojedynki półfinałowe, które na żywo pokaże dla Państwa Eurosport. Pierwszym  starciem będzie mecz Demokratycznej Republiki Konga z Wybrzeżem Kości Słoniowej rozpoczynający się o 20.25, który transmitowany będzie również w TakSięGra FM. Dzień później poznamy drugiego finalistę  po pojedynku zaczynającym się o 19.55, w którym zmierzą się Ghana i Gwinea Równikowa.

W środę rozgrywki półfinałowe tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki rozpoczną się od starcia Demokratycznej Republiki Konga oraz Wybrzeża Kości Słoniowej. Pierwszy ze wspomnianych zespołów pokazał charakter w meczu ćwierćfinałowym z Kongiem. Choć podopieczni Florenta Ibenge przegrywali w drugiej połowie dwa do zera, zdołali podnieść się z kolan i w ciągu 25 minut czterokrotnie umieścić piłkę w siatce zapewniając sobie tym samym awans do jednej drugiej. Drużyna z Wybrzeża Kości Słoniowej pokonała Algierię w dużej mierze za sprawą Wilfrieda Bonego, który dwukrotnie dawał swojej ekipie prowadzenie a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem trzy do jednego.

W czwartek poznamy drugiego finalistę Pucharu Narodów Afryki. W drugim ze spotkań półfinałowych staną naprzeciw siebie Ghana i gospodarz turnieju, Gwinea Równikowa. Co ciekawe druga ze wspomnianych drużyn miała nie brać udziału  w tych rozgrywkach, początkowo organizatorem miało być Maroko a sama ekipa Gwinei Równikowej przez wystawienie w kwalifikacjach nieuprawnionego do gry zawodnika odpadała w II rundzie eliminacji z Mauretanią. Maroko na 3 miesiące przed początkiem Pucharu Narodów Afryki odstąpiło jednak od jego organizacji podając jako powód szalejącą w tamtych rejonach epidemię eboli. Wtedy to miejsce niedoszłego organizatora imprezy zajęła Gwinea Równikowa. Niegdyś mieliśmy już do czynienia z podobną historią, gdy w 1992 roku miejsce Jugosławii w Mistrzostwach Europy zajęła Dania niespodziewanie wygrywając później cały turniej. W spotkaniu ćwierćfinałowym gospodarzy turnieju z Tunezją nie obyło się bez kontrowersji, gdyż Gwinea Równikowa dopiero w 90 minucie za sprawą niesłusznie podyktowanego rzutu karnego doprowadziła do wygranej przez siebie dogrywki. Kolejny rywal gospodarzy, Ghana, to jedyna drużyna z grona półfinalistów która podczas Pucharu Narodów Afryki zaliczyła już jedną porażkę, przegrywając pierwszy mecz w tych rozgrywkach z Senegalem.

Które drużyny awansują do wielkiego finału a które zadowolić się będą musiały meczem o 3 miejsce? Odpowiedź na to pytanie już w najbliższą środę i czwartek.

ŚRODA – 4 LUTEGO 2015

20:25 Puchar Narodów Afryki – 1/2 finału: DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA – WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ na żywo