Bartek Ignacik

BARTOSZ IGNACIK – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 9 lipca 1982 roku w Słupsku. Obecnie pracuje w redakcji sportowej nc+.

Bartek Ignacik 1

Życie prywatne
Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego i Szkołę Muzyczną w Gdyni – instrument skrzypce. Biegle zna język angielski. Pasjonat gry w tenisa i squasha. Żona Klaudia Jans-Ignacik, polska tenisistka, finalistka Roland Garros 2012 w grze mieszanej. Córka Aniela (ur. 1.08.2013) – jak sam mówi: chyba przyszła tenisistka. Ulubione dyscypliny sportowe: piłka nożna, tenis, snooker, lekkoatletyka, itd…

Początki kariery dziennikarza
W 1988 roku jako sześciolatek oglądał przed telewizorem o 5:00 rano kajakarstwo na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu. Już wtedy wiedział, że nie spocznie, zanim nie zostanie dziennikarzem sportowym. Do 2008 roku mieszkaniec Gdyni, związany z lokalnymi gazetami.

Canal+ / nc+ (2008 – obecnie)
W 2008 roku spakował walizki i przeniósł się do Warszawy. Nawiązał kontakt z Andrzejem Twarowskim (nie znając go!) i został przyjęty jako stażysta do Canal+ Sport. Na początku odpowiedzialny za pomoc przy montażach materiałów do Ligi+ Extra i komentator tenisa w Eurosporcie. Aktualnie reporter na meczach Ekstraklasy i komentator tenisa. Odpowiedzialny także za większość materiałów sportowych Ligi+ Extra. Reporter podczas meczów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Współtwórca i prowadzący programu TURBOKOZAK, sprawdzającego umiejętności techniczne piłkarzy. Twórca trzech filmów dokumentalnych o polskich tenisistach: Polski Australian Open, Radwańska Open i Robię po swojemu (film o Jerzym Janowiczu).

About the Author