Dominik Guziak

DOMINIK GUZIAK – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 18 kwietnia 1992 roku w Warszawie. Obecnie pracuje w Eleven Sports Network.

Dominik Guziak 1

Życie prywatne
Dominik Guziak sportem pasjonuje się od Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Zamiłowanie do piłki nożnej pojawiło się w trakcie udanych dla Polaków eliminacji do MŚ w Korei i Japonii. Oprócz piłki nożnej interesuje się także skokami narciarskimi. Jest absolwentem VIII LO im. Władysława IV w Warszawie, studiuje na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Początki kariery dziennikarskiej
Dominik Guziak zaczynał pracę w warszawskim Radiu Kolor, gdzie był m.in. reporterem podczas Euro 2012. Po tym turnieju zaczął relacjonować mecze piłkarskie w internetowym Radiu Gol, gdzie skomentował m.in. pierwszy mecz ze stadionu – I-ligowe spotkanie Dolcanu Ząbki z Cracovią. Relacjonował głównie mecze polskiej Ekstraklasy oraz Bundesligi.

Orange sport (marzec 2013 – czerwiec 2015)
Od początku pracy w stacji Dominik Guziak komentował rozgrywki amerykańskiej Major League Soccer (m.in. finał sezonu 2013), później także mecze klubowej telewizji Realu Madryt, Futsal Ekstraklasę i włoską Serie A. Był również reporterem, przygotowywał materiały do Sport raportu 24 i Futbol raportu.

Eleven Sports Network (lipiec 2015 – obecnie)
W Eleven pracuje od początku nadawania stacji. Komentuje głównie rozgrywki Serie A, Ligue 1. Zajmuje się także przygotowywaniem magazynów ligowych.

About the Author