Igor Błachut

IGOR BŁACHUT – polski dziennikarz sportowy. Urodził się w 1973 roku w Gliwicach. Obecnie pracuje w Eurosporcie.

Igor Błachut

Życie prywatne
Igor Błachut to z wykształcenia politolog. Pracę w mediach rozpoczął od tej w Polskim Radiu, gdzie zajmował się polityką. Zwolnienie z działu polityki spowodowało, że na całego zaangażował się w sport i tak mu to już zostało.

Kariera sportowa
Igor Błachut od wielu lat startuje w biegach przełajowych w różnych formach – biegi, narty, rower. Trzykrotnie startował w Mistrzostwach Świata w rowerowej jeździe na orientację. Dodatkowo jest medalistą Mistrzostw Polski dziennikarzy w żeglarstwie, rajdach i narciarstwie.

Eurosport
Igor Błachut do redakcji trafił na zasadzie naboru, o którym poinformował Go Tomasz Jaroński. I tak rozpoczęła się wielka przygoda z dziennikarstwem sportowym. W stacji komentował już chyba wszystko, albo prawie wszystko. Obecnie kojarzony głównie ze skokami narciarskimi, które odziedziczył po odejściu Marka Rudzińskiego. Od sezonu 2015/2016 relacjonuje zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, wspólnie z Kacprem Merkiem. Podczas Mistrzostw Świata w Libercu komentował też całą rywalizację w tej dyscyplinie. Wcześniej na stałe komentował Puchar Świata w kombinacji norweskiej. Ze sportów zimowych usłyszeć Go możemy również podczas relacji z alpejskiego i freestylowego Pucharu Świata oraz w wyścigach Ice Crash. Lato to głównie różne odmiany kolarstwa, krykiet, sporty ekstremalne i różnego rodzaju maratony. Relacjonował również mecze hokeja na trawie, koszykówki, piłki wodnej oraz zawody lekkoatletyczne, kajakarstwa górskiego i strongman.

Sportklub
Przez krótki okres czasu współpracował ze stacją komentując lekkoatletykę, pięciobój nowoczesny, triathlon i żeglarstwo.

About the Author