Julian Kowalski

JULIAN KOWALSKI – polski dziennikarz sportowy. Obecnie pracuje w Eurosporcie, Eleven Sports i Sportklubie.

Życie prywatne i początki dziennikarstwa
Od zawsze marzył, żeby mieszkać we Włoszech i to mu się udało. Jest absolwentem Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie na wydziale Wydział Nauk Politycznych. Po powrocie do ojczyzny kształcił się dalej na Uniwersytecie Warszawskim. Oprócz zamiłowania do futbolu, interesuje się też polityką i motoryzacją. Zna cztery języki obce: francuski, niemiecki, angielski i włoski. Pracę w telewizji rozpoczął od przygody ze stacją Tele 5.

Canal+ (luty 2008 – 2013)
Mimo, iż Julian Kowalski w Canal+ pojawił się na początku 2008 roku, to swój debiut komentatorski zaliczył dopiero 15 maja 2010 w meczu kończącym sezon Seria A 2009/2010, gdy Milan podejmował Juventus. Oprócz Serie A, Julian Kowalki komentował także Premier League. Zajmował się również polską Ekstraklasą, którą komentował i pełnił funkcję reportera.

Eurosport (2013 – obecnie)
Z Canal+ Julian Kowalski odszedł po powstaniu platformy nc+. Nową pracę znalazł w Eurosporcie. W tej stacji zajmował się przede wszystkim meczami ligi niemieckiej. Obecnie relacjonuje mecze młodzieżowych mistrzostw świata i europy, Ekstraklasy i Ligi Europy UEFA.

SportKlub (2015 – obecnie)
W SportKlubie Kowalski komentuje mecze austriackiej Tipico Bundesligi oraz Copa Libertadores. W przeszłości zajmował się portugalską Primeira Ligą.

Eleven Sports (2016 – obecnie)
Julian Kowalski współpracuje również i z tą stacją. Jego głos możemy usłyszeć podczas transmisji 1. i 2. Bundesligi, Serie A i Ligue 1.

About the Author