Marcin Cisowski

MARCIN CISOWSKI – polski dziennikarz sportowy, właściciel TEMBRAVO. Urodził się 8 sierpnia 1984 roku. Obecnie prowadzi własną działalność oraz współpracuje z TVP Sport.

Marcin Cisowski 1

Wykształcenie
Marcin Cisowski jest absolwentem stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz zarządzania w mediach Akademii Leona Koźmińskiego. Biegle zna język angielski, a francuski i hiszpański w stopniu
podstawowym.
Zawodowe inspiracje
Jedną z inspiracji do wybrania ścieżki dziennikarskiej okazał się dla niego udział w okresie liceum w Międzyszkolnych Regionalnych Warsztatach Dziennikarskich w Bydgoszczy, co szybko zaowocowało stażami w kilku bydgoskich rozgłośniach radiowych.
Radio Złote Przeboje (2005 – 2007)
W Radiu Złote Przeboje w Bydgoszczy Marcin Cisowski przez ponad dwa lata prowadził codzienne, popołudniowo-wieczorne pasmo muzyczne.
TVP Sport (2008 – 2011)
W tym okresie pracy w TVP Sport Marcin Cisowski był głównie odpowiedzialny za komentowanie piłkarskich rozgrywek Ameryki Południowej, takich jak Copa Libertadores i Copa Sudamericana, choć zdarzało mu się także komentować turnieje beach soccera, futsalu i badmintona. Współpracował jako reporter lub podwydawca przy magazynach: „Szybka Piłka”, „Za trzy”, „Unibet I Liga” i „Wokół toru”. W kilku rolach wspomagał także redakcję w trakcie największych wydarzeń tamtego okresu – IO w Pekinie i Vancouver, mundialu w RPA oraz Eurobaskecie rozgrywanym w Polsce.
Współpraca z TVP Sport (2011 – obecnie)
Od 2011 roku Marcin Cisowski koncentruje się na własnej działalności w TEMBRAVO i współpracuje z TVP Sport jako komentator turniejów badmintona (Igrzyska Olimpijskie w Londynie 2012, Yonex Polish Open 2013, Polish International 2013, Polish Open 2014, Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro).

About the Author