Marcin Feddek

MARCIN FEDDEK – polski dziennikarz sportowy. Obecnie pracuje w Polsacie.

Życie prywatne
Od dziecka związany jest tylko z dwoma dyscyplinami piłką nożna, którą uprawiał i żużlem. Jest mężem dziennikarki TVP, Pauliny Chylewskiej, z którą ma dwójkę dzieci. Prywatnie jest kibicem klubu FC Liverpool.

TVP
Do telewizji polskiej trafił z telewizji regionalnej. Do pracy przyjmował go Robert Wichrowski. Od samego początku zajmował się piłką nożna. Komentował liczne mecze ligowe, Ligę Mistrzów, a także był rezerwowym komentatorem podczas Euro 2000. Od samego początku kariery w TVP był blisko związany z Reprezentacją Polski. Oprócz komentowania był też reportem i wydawcą serwisów informacyjnych.

Polsat
Do telewizji Polsat przechodził, kiedy został odsunięty na boczny tor przez Janusza Basałaja. Do pracy w Polsacie zachęcał go Mateusz Borek. Podczas długoletniej już pracy w Polsacie komentował m.in. mecze polskiej ekstraklasy, I Ligi Polskiej, telewizji klubowych Liverpoolu i Chelsea. Był komentatorem podczas MŚ 2006 i Euro 2008. Oprócz roli komentatora, jest także prezenterem serwisów sportowych w kanałach Polsatu. W telewizji Polsat zajmuje się także Reprezentacją Polski, głównie przeprowadza wywiady i robi analizy pomeczowe. Podczas Euro 2016 zajmował się Reprezentacją Polski oraz prowadził studio z Francji. Drugą pasją Marcina Feddka jest żużel, który również komentuje dla „słonecznej” stacji.

About the Author