Marcin Grzywacz

MARCIN GRZYWACZ – polski dziennikarz sportowy. Obecnie pracuje w Eleven Sports i Sportklubie.

Życie prywatne
Marcin Grzywacz od małego interesował się tylko jedną ligą – angielską. Jest kibicem klubu West Ham United.

TVN
Praca w TVN była jego pierwszą w ogólnopolskiej telewizji. Oprócz komentowania piłki nożnej, zajmował się także wydawaniem serwisów informacyjnych, które do dnia dzisiejszego darzy wielka miłością.

Wizja Sport (18.09.1999 – 31.12.2001)
Marcin Grzywacz wraz z uruchomieniem pierwszej w Polsce telewizji sportowej i skuszony wielkimi wydarzeniami przyjął ofertę Wizji Sport. Jego debiutem w tym kanale była relacja z Wrocławia z zawodów o Puchar Złotego Kasku. Oprócz komentowania żużla, zajmował się piłka nożną. W tej stacji zadebiutował też w roli komentatora pokera – było to w 2000 roku podczas relacji z turnieju Poker Million.

Sportklub (2006 – 2012)
Do SportKlubu przyszedł, gdy stacja dopiero powstała w naszym kraju. Był jednym z twórców tego kanału. Przez 6 lat pracy w tej stacji skomentował liczne wydarzenia piłkarskie, począwszy od komentowania Gran Derbi w ramach Copa Del Rey, meczów niemieckiej Bundesligi, aż do spotkań z udziałem angielskich drużyn, m.in. mecze Reprezentacji Anglii, FA Cup, Carling Cup oraz nPower Championship. Oprócz rozgrywek piłkarskich jego głos można było usłyszeć przy turniejach pokerowych oraz wyścigach samochodowych. W SportKlubie prowadził także swój autorski magazyn „Z grzywki”.

Orange sport (2012 – 2014)
Do Orange sport Marcin Grzywacz trafił za namową Janusza Basałaja. Od razu zajmował się piłka nożna i turniejami pokera. W Orange sport komentuje liczne mecze towarzyskie Reprezentacji Anglii i spotkania Pucharu Anglii. W tej stacji wrócił także do robienia programów informacyjnych. Jest to druga przygoda Grzywacza z Orange sport – kilka lat temu był wypożyczony do komentowania meczów Pucharu Francji i ligi portugalskiej. Wcześniej jego głos można było usłyszeć podczas retransmisji z kanałów klubowych, m.in.: Arsenal TV.

Sportklub (2014 – obecnie)
Gdy Orange sport stracił większość praw sportowych Grzywacz ponownie zaczął współpracę ze Sportklubem. Komentował mecze austriackiej Tipico Bundesligi i Copa Libertadores. Obecnie jest lektorem w różnych magazynach prezentowanych na tej antenie.

Eleven Sports (2015 – obecnie)
W Eleven Sports Marcin Grzywacz jest obecny od samego początku istnienia stacji. Znany jest głównie z komentarzu w duecie z Tomaszem Zielińskim, z którym relacjonują mecze Bundesligi i angielskich pucharów. Jego głos słyszymy również podczas różnych magazynów, które są emitowane na antenach Eleven Sports. Komentował również spotkania francuskiej Ligue 1.

About the Author