Marcin Pawłowski

MARCIN PAWŁOWSKI – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 3 kwietnia 1981 roku. Obecnie pracuje w Eleven Sports.

ŻYCIE PRYWATNE
Największym jego zainteresowaniem od najmłodszych lat był sport, w szczególności jednak piłka nożna. Przygoda z futbolem zaczęła się w wieku 7-8 lat w klubie Bug Wyszków, później były przenosiny do Polonii Warszawa. W parze z piłką zawsze szła nauka, najpierw Liceum Ogólnokształcące im. K. C. Norwida w Wyszkowie, później Liceum Ogólnokształcące im. gen Andersa w Warszawie. Po szkole średniej przeszedł czas na studia. Marcin ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. W 2000 roku wywalczył wicemistrzostwo Polski juniorów, grając w Polonii Warszawa.

nSport (kwiecień 2007 – sierpień 2009)
Zaczęło się od wysłania CV do tworzonej właśnie redakcji kanału nSport. Później wszystko potoczyło się szybko. Pierwsze szlify dziennikarskie i praca w roli redaktora i reportera. Pawłowski długo nie zagościł w tej stacji.

Polsat Sport (wrzesień 2010 – czerwiec 2013)
Po 2,5 roku pracy w kanale sportowym ITI, nastąpiła zmiana barw i transfer do Polsatu Sport. W sportowym kanale Polsatu Marcin głównie komentował holenderską Eredivisie oraz przygotowywał materiały do Cafe Futbol. Był także reporterem.

TVN 24 (lipiec 2013 – 2016)
W wakacje 2013 roku Marcin przeniósł się do TVN, a dokładnie do TVN 24. Pracował również na portalu sport.tvn24.pl. Zajmował się tam omawianiem i komentowaniem bieżących wydarzeń sportowych oraz prowadził serwis informacyjny w TVN24 Biznes i Świat.

SportKlub (2016)
Do SportKlubu Pawłowski dołączył po odejściu Bartłomieja Rabija, po którym przejął komentowanie rozgrywek Copa Libertadores. Miał również swój epizod podczas meczów austriackiej Tipico Bundesligi.

Eleven Sports Network (sierpień 2015 – obecnie)
Od początku istnienia tej stacji Pawłowskiego możemy usłyszeć jako komentatora piłki nożnej. Głównie zajmuje się hiszpańską La Ligą.

O sporcie a także o ćwiczeniach dowiesz się pod adresem https://ptbo.edu.pl/ pod którym opublikowano porady i wytyczne skutecznych ćwiczeń na zrzucenie tkanki tłuszczowej i nie tylko.

About the Author