Mateusz Święcicki

MATEUSZ ŚWIĘCICKI – polski dziennikarz sportowy. Urodził się w 1987 roku. Obecnie pracuje w Eleven Sports.

Mateusz Święcicki

Życie prywatne
Mateusz Święcicki w dzieciństwie marzył o grze w piłce na poziomie profesjonalnym. Ostatecznie nim nie został, bo jak sam twierdzi – był za wolny, atechniczny. Grał w piłkę tylko na poziomie okręgówki, a jego domeną były rzuty wolne.

Początki kariery dziennikarskiej
Mateusz Święcicki pierwsze kroki w tym zawodzie stawiał w gazetce szkolnej. W późniejszym czasie pisał dla polskiej strony poświęconej Valencii CF. Po tym czasie było go można słuchać w iGol FM – internetowym radiu sportowym. Relacjonował tam głównie mecze ligi hiszpańskiej i polskiej. Ostatnim meczem skomentowanym w tym radiu był finał Euro 2008, w którym Hiszpania pokonała Niemcy.

Orange sport (20.09.2008 – 01.03.2015)
Mateusz Święcicki napisał bardzo emocjonującego i rozbudowanego maila do Janusza Basałaja, który niemal natychmiast mu odpowiedział. Pan Janusz wysłuchał później komentarz Mateusza do meczu Wisła Kraków – PGE GKS Bełchatów i tym samym przyjął go do nowej pracy. Święcicki był najmłodszym komentatorem w telewizji. Zadebiutował 20 września 2008 roku, komentując mecz PGE GKS Bełchatów – Lechia Gdańsk. Na początku pracy w tej stacji komentował mecze polskiej Ekstraklasy, później francuskiej Ligue 1, Pucharu Francji, I Ligi Polskiej oraz Serie A. Prowadził również magazyn Futbol Raport i Sport Raport 24.

Wirtualna Polska (01.03.2015 – czerwiec 2016)
Prosto z Orange sport przeniósł się do Wirtualnej Polski (wp.pl). Komentował tam mecze (przeważnie towarzyskie), pisał teksty i przygotowywał materiały wideo.

Eleven Sports (01 sierpnia 2015 – obecnie)
Święcicki w Eleven zajmuje się komentowaniem meczów i jest jedną z najważniejszych osób w stacji. Jego głos słyszymy podczas rozgrywek Bundesligi, Serie A, Ligue 1 i La Ligi. Mogliśmy go usłyszeć na żywo ze stadionu podczas Gran Derbi w sezonie 2016/2017. Prowadzi również studio przed meczami piłkarskimi i magazyn Eleven Gol Live.