Przemysław Iwańczyk

PRZEMYSŁAW IWAŃCZYK – polski dziennikarz sportowy. Urodził się w 1977 roku. Obecnie pracuje w Polsacie.

Życie prywatne
Od dziecka Przemysław Iwańczyk związany był ze sportem. Interesował się lekkoatletyką, piłką nożna, siatkówką. W wolnych chwilach lubi biegać i jeździć na rowerze, lubi także zdrową kuchnię.

Początki dziennikarstwa
Jako dziennikarz debiutował w wieku 16 lat w Expressie Ilustrowanym. Następnie pojawił się w Gazecie Wyborczej, gdzie pracuje do dnia dzisiejszego. Jest także gospodarzem wideo portalowych rozmów w Sport.pl. Od pewnego czasu jego głos pojawia się także w radiu TOK FM gdzie prowadzi program „Przy niedzieli o sporcie”.

Polsat (2006 – obecnie)
W telewizji Polsat Przemysław Iwańczyk pojawił się w 2006 roku. Obecnie komentuje piłkę nożną, siatkówkę, lekkoatletykę, kolarstwo i rugby. Komentował m.in. spotkania LM siatkarzy i siatkarek, mecze Ekstraklasy czy holenderskiej Eredivisie, zawody Diamentowej Ligi czy mecze polskiej reprezentacji w rugby. Oprócz roli komentatora, prowadzi serwisy informacyjne. Jest także prowadzącym przedmeczowego studia podczas meczów siatkówki i piłki nożnej. Podczas Euro 2016 prowadził studio przed meczami Polski. Prowadzi także swój autorski program „Atleci”. Jest też stałym felietonistą portalu polsatsport.pl.

About the Author