Rafał Darżynkiewicz

RAFAŁ DARŻYNKIEWICZ – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 4 kwietnia 1970 w Kędzierzynie-Koźlu. Obecnie pracuje w TVP.

Dziennikarze sportowi TVP sesja TVP Sport Rafal Darzynkiewicz

Życie prywatne i początki dziennikarstwa
Rodowity Zielonogórzanin, który od urodzenia musiał mieć speedway we krwi. Po studiach na Wyższej Szkole Pedagogicznej rozpoczął pracę w telewizji regionalnej, gdzie komentował mecze żużlowe. Początki swojej profesjonalnej kariery związane były z Przeglądem Sportowym. W latach 1997-2000 Rafał Darżynkiewicz był korespondentem tej gazety. Na co dzień jest mężem Sylwii Dekiert, która również pracuje przy Woronicza.

TVP (2001 – obecnie)
Rafał Darżynkiewicz od 2001 roku jest członkiem redakcji sportowej Telewizji Polskiej. Jego przewodnią dyscypliną jest żużel. Komentował na antenie TVP, zarówno Drużynowy Puchar Świata, rozgrywki Speedway Ekstraligi, jak i mecze towarzyskie reprezentacji Polski. Od roku 2014 komentuje Nice Polską Ligę Żużlową. Mecze Speedway Ekstraligi komentował w parze z Krzysztofem Cegielskim, Nice Polską Ligę Żużlową najpierw z Mirosławem Kowalikiem, później z Tomaszem Bajerskim. Na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach komentował badminton. Oprócz tego był reporterem i spikerem na galach bokserskich. Z powodu swojego charakterystycznego głosu często można go usłyszeć jako lektora serwisów informacyjnych, których jest także wydawcą.

About the Author