Sebastian Szczęsny

SEBASTIAN SZCZĘSNY – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 23 września 1972. Obecnie pracuje w TVP.

Sebastian Szczęsny 1

Życie prywatne
Sebastian Szczęsny jest związany ze sportem do dziecka. Do dnia dzisiejszego amatorsko uprawia boks. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Sebastian Szczęsny jest żonaty i ma troje dzieci.

Początki dziennikarstwa
Przygoda Sebastiana Szczęsnego z dziennikarstwem sportowym rozpoczęła się jeszcze podczas studiów. W czasie przerw semestralnych pracował jako instruktor narciarstwa alpejskiego. Podczas jednej z lekcji zaproponowano mu pracę w M Radiu. Potem był jeszcze epizod w Radiu Klakson, później już praca w RMF FM – najpierw we wrocławskim oddziale, później już w stolicy. Podczas pracy w radiu zajmował się przede wszystkimi skokami narciarskimi oraz wydawaniem serwisów sportowych.

TVP (2007 – obecnie)
W TVP Sebastian Szczęsny pojawił się już kilka lat wcześniej – był stałym gościem studia podczas konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dopiero w 2007 rozstał się z radiem RMF FM i na stałe związał się z Telewizją Polską. Od tamtego czasu był obecny na trzech letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich. Oprócz komentowania prowadził także „Sportowy Wieczór” i serwisy sportowe. W TVP komentuje skoki narciarskie, kolarstwo, boks, narciarstwo alpejskie, kombinację norweską oraz podnoszenie ciężarów. Podczas relacji z wyścigu Tour de Pologne był reportem na motocyklu, który jedzie obok peletonu.

About the Author