Tomasz Jasina

TOMASZ JASINA – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 19 maja 1965 roku w Lublinie. Obecnie pracuje w redakcji sportowej TVP.

Tomasz Jasina dziennikarze sportowi tvp TVP sport

Życie prywatne
Tomasz Jasina jest absolwentem IV LO w Lublinie i Wyższej Szkoły dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Od dzieciństwa pasjonowała go piłka nożna, jako 10-letni chłopak trafił na treningi grup młodzieżowych Motoru Lublin. Tak się zaczęło – potem była gra w reprezentacji Polski U-18 i ponad 150 ligowych meczów w Ekstraklasie. Zagrał też przez dwa sezony w II ligowym francuskim La Roche s/Yon.

TVP (1999 – obecnie)
W 1999 roku trafił, trochę przez przypadek, do lubelskiego oddziału TVP. Na początek była nauka i łączenie teorii z praktyką, chociażby w roli reportera sportowego, ale nie tylko. Przez krótki czas był na przykład jednym z prowadzących „Koncert Życzeń”. W 2002 roku wystartował w konkursie zorganizowanym przez TVP 2 na komentatorów i dziennikarzy sportowych. Został dostrzeżony i krótko po tym zadebiutował u boku Dariusza Szpakowskiego, jako komentator ćwierćfinału Pucharu UEFA: Inter – Valencia. Od tamtego czasu minęło już kilkanaście lat, a Tomasz pracował już jako komentator meczów piłkarskich na EURO 2004 i 2012. Trzykrotnie był też na Mundialu: w Niemczech 2006, RPA 2010 i Brazylii 2014. Komentował mecze reprezentacji Polski, Ligę Mistrzów, Ligę Europy, COPA America, a także Pucharu UEFA. Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, gdzie razem z Dariuszem Szpakowskim komentował piłkarski finał mężczyzn: Argentyna – Nigeria, był też sprawozdawcą zawodów w łucznictwie. Komentuje także mecze piłki ręcznej, a to poniekąd ze względu na tradycje Lublina, w którym gra świetny zespół wielokrotnych Mistrzyń Polski. Sport, a piłka nożna w szczególności, to jego wielka życiowa pasja.

About the Author