Porażka Janowicza w piątym dniu US Open!

W piątym dniu US Open liczyliśmy na udany najlepszego polskiego tenisisty. Jerzy Janowicz w meczu drugiej rundy zmierzył się z wyżej notowanym Kevinem Andersonem. Pierwszy set spotkania bardzo niecodzienny przebieg. Janowicz rozpoczął tę część spotkania bardzo dobrze i szybko objął […]

W piątym dniu US Open liczyliśmy na udany najlepszego polskiego tenisisty. Jerzy Janowicz w meczu drugiej rundy zmierzył się z wyżej notowanym Kevinem Andersonem.

Pierwszy set spotkania bardzo niecodzienny przebieg. Janowicz rozpoczął tę część spotkania bardzo dobrze i szybko objął prowadzenie: 3:0,  niestety cztery następne gemy trafiły na konto tenisisty Z Johannesburga. Set został rozstrzygnięty w tie-breaku zakończonym zwycięstwem Polaka. W następnych dwóch setach Janowicz ugrał zaledwie trzy gemy. W czwartej części Polak podjął walkę lecz nie zdołał go wygrać. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem: 7:6, 2:6, 1:6, 3:6. Do trzeciej rundy turnieju deblowego awansowali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

W turnieju kobiet doszło do sporej niespodzianki. Rozstawiona z numerem drugim Rumunka Simona Halep w dwóch setach uległa Chorwatce Mirjanie Lucic-Baroni. Z imprezą pożegnała także Niemka Angelique Kerber, która została pokonana przez nadzieje szwajcarskiego tenisa Belindę Bemcić. Na uwagę zasługuje również zwycięstwo Sary Errani nad Venus Williams.